14:20 | 07.06.19 | Նորություններ | 5737
Ամստերդամում ս.թ. հունիսի 3-ից 5-ը կայացել է Money 20/20 համաժողովը, որտեղ ներկայացված էին աշխարհի առաջատար ֆինանսական եւ տեխնոլոգիական ընկերությունները։
Ինեկոբանկը, հանդիսանալով տարածաշրջանի առաջատար ֆինանսական կազմակերպություններից մեկը եւ լինելով «Հոլանդ Ֆինթեք» կազմակերպության տարածաշրջանում միակ պաշտոնական գործընկերը, եւս մասնակցում էր համաժողովին։
Ինչպես հաղորդում են Ինեկոբանկից, Money 20/20 համաժողովի մասնակցությունն ուներ երկու կարեւոր նպատակ՝ առաջինն այստեղ իրենց լուծումներն են ներկայացրել այնպիսի համաշխարհային առաջատար ընկերություններ, ինչպիսիք են Amazon-ը, Facebook-ը, Alipay-ը, WeChat-ը, Stripe-ը, Huawei-ը, որոնք իրենց լուծումներով այսօր սահմանում են տեխնոլոգիական ոլորտի տենդենցները, իսկ երկրորդ, ոչ պակաս կարեւոր, նպատակն էր հանդիպել տարբեր առաջադեմ տեխնոլոգիական ընկերությունների հետ եւ քննարկել հնարավոր համագործակցության հեռանկարները։
«Աշխարհը շատ արագ է զարգանում, եւ այս դինամիկ միջավայրում առաջնային է դառնում ընդլայնել գործընկերային հարաբերությունները՝ դառնալով բիզնեսի գլոբալ համայնքի մասնակից։ Այս առումով մենք կարեւորում ենք այն փաստը, որ Ինեկոբանկն ընդգրկվեց «Հոլանդ Ֆինթեք»-ի կողմից ներկայացված «Եվրոպական Ֆինթեք Նավիգատոր» պարբերականի 2019 թվականին լույս տեսած հրապարակման մեջ, որտեղ ընդգրկված են եվրոպական ֆինթեք ոլորտի առաջադեմ եւ ամենահաջողված նախագծերը։ Հավելեմ, որ այս տարվա պարբերականում ընդգրկված են 202 ընկերություն եվրոպական 17 երկրներից»,- նշել է Ինեկոբանկի Զարգացման եւ մարքեթինգի գծով տնօրեն Արեն Նալթակյանը։
Համաժողովի շրջանակում տեղի ունեցած հանդիպումների ընթացքում Ինեկոբանկը հանդես է եկել մի շարք կարեւոր նախաձեռնություններով, որոնց իրականացումը կնպաստի հայկական ՏՀՏ ոլորտի զարգացմանն ու Հայաստանի ճանաչելիության բարձրացմանը համաշխարհային տեխնոլոգիական հարթակներում։
Ինեկոբանկը, հանդիսանալով Հարավային Կովկասի առաջատար բանկերից մեկը, մատուցում է կոմերցիոն բանկային, ինչպես նաեւ թվային բանկային ծառայություններ անհատներին, փոքր եւ միջին ձեռնարկություններին եւ խոշոր կազմակերպություններին։ Շուրջ 23 տարի բանկը մատուցում է բարձրորակ բանկային ծառայություններ Հայաստանում՝ սպասարկելով ավելի քան 400 000 հաճախորդի, որոնցից մոտ 150 000-ին՝ թվային ուղիներով:

14:20 | 07.06.19 | News | 5745
Money 20/20 conference, held in Amsterdam from July 3-5, 2019, hosted the world's leading financial and technological companies.
Inecobank, being one of the leading financial institutions in the region and as the only official partner of Holand Fintech company in the region, also participated in the conference.
As reported in the official press release of Inecobank, the participation in Money 20/20 was driven by two key goals. Firstly, world-leading companies like Amazon, Facebook, Alipay, WeChat, Stripe, Huawei, which today shape the technology industry trends worldwide, presented their solutions. Secondly, the Bank aimed at meeting representatives of the leading technology companies and discussing prospects of possible cooperation with them.
“In the rapidly changing world and dynamic environment, it is becoming increasingly important to extend the partnerships, thus becoming a member of the global business community. In this regard, we are happy to highlight the fact, that Inecobank was featured in the 2019 edition of "European Fintech Navigator," Holand Fintech's publication, which showcases the most advanced and successful European fintech projects. Noteworthy is the fact that this year's edition includes 202 companies from 17 European countries,” mentioned Aren Naltakyan, Development and Marketing Director of Inecobank.
During the conference, Inecobank came up with several important initiatives, the implementation of which will contribute to the development of the Armenian ICT sector and will raise the awareness of Armenia among the global technology platforms.
Inecobank is one of the leading banks in the South Caucasus region, focused on individual customers, small and middle market businesses and large corporations offering a full range of banking services including break through and innovative digital banking solutions. For over 23 years the bank has been providing unmatched convenience in Armenia serving more than 400 000 customers and over 150 000 online users.