16:27 | 28.11.19 | Նորություններ | 9766
Գեղարքունիքի մարզի Ծովինար գյուղում բնակվող Տեր-Սահակյանները բնակարանամուտ են տոնել՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» աջակցությամբ:
Գործընկեր կազմակերպությունների ղեկավարներն ու թիմերն ամռանը կամավորական աշխատանքներ են իրականացրել Ծովինարում: Հերթական այցի նպատակն ավարտված շինարարության վերջնական արդյունքը տեսնելն ու կառուցված տան մեջ ուրախ առիթը նշելն է եղել:
«Երկար տարիներ, այս ծրագրի իրականացման ընթացքում՝ կարեւոր դիտարկումներ ենք արել: Մեր աչքի առաջ բազմաթիվ ընտանիքներ հաղթահարել են տարիների հուսահատությունն ու անզորության զգացումը: Դա ամենակարեւոր ձեռքբերումն է: Ամռանն այս տարածքը շինհրապարակ էր ընտանիքի ու մեր կամավորների համար: Աշխատում էինք ոգեւորությամբ. բոլորիս միավորում էր օգտակար լինելու նպատակը: Մեզ միացել էին անգամ տան փոքրերը, որոնց ներկայությունը մեծացնում էր պատասխանատվության զգացումը: Տեղի եղանակային պայմանները մեղմ չեն, եւ մենք գիտակցում էինք, թե որքան կարեւոր էր մինչեւ ձմեռ գործն ավարտին հասցնելը: Այսօր արդեն բնակարանամուտ ենք նշում եւ դա հրաշալի է: Ուրախ եմ հերթական ընտանիքի կյանքում արձանագրված դրական փոփոխության համար»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Բնակարանաշինության ծրագրի հաջողության գրավականն այն է, որ ընտանիքներն իրենք են դառնում իրենց տների կառուցողն ու պատասխանատուն: Այսպիսով, սեփական տանիք ունենալու ցանկությունը դառնում է իրական եւ տալիս է ցանկալի արդյունք: Հերթական բնակարանամուտն է այսօր, մեր աշխատանքում ամենասպասված պահը՝ արդյունքները տեսնելու ժամանակը»,- նշել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
Տարիների համագործակցության շնորհիվ, Գեղարքունիքի մարզի 6 համայնքում կառուցվել կամ վերանորոգվել է 8 տուն։

16:27 | 28.11.19 | Новости | 9830
При поддержке ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер» семья Тер-Саакян из села Цовинар Гегаркуникской области отпраздновала новоселье.
Руководители и команды организаций партнеров вели волонтерские работы в селе Цовинар летом. Цель очередного визита – увидеть окончательные результаты строительства и отпраздновать новоселье.
«За долгие годы реализации этой программы мы сделали важные наблюдения. На наших глазах многочисленные семьи преодолели чувство отчаяния и бессилия, преследовавшее их на протяжении многих лет. Это самое важное достижение. Летом эта территория была строительной площадкой для семьи и наших волонтеров. Мы работали с воодушевлением, всех нас объединяла общая цель – быть полезными. К нам присоединились даже самые младшие члены семьи, чье присутствие усиливало чувство ответственности. Сегодня мы уже празднуем новоселье, и это прекрасно. Я рад за положительные перемены в жизни очередной семьи»,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Благодаря многолетнему сотрудничеству в 6 общинах Гегаркуникской области было построено или отремонтировано 8 домов.