15:33 | 14.08.20 | Նորություններ | 24873
Օգոստոսի 13-ին Երեւանի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը մասնակի բավարարել է «Յուքոմ» ՓԲԸ հայցի ապահովման միջնորդությունը։
Դատարանն արգելել է «ԹԻՄ» ՍՊ ընկերությանը կնքել «Վեոն Արմենիա» ՓԲ ընկերության բաժնետոմսերի ձեռքբերման գործարք եւ գրանցման ներկայացնել գործարքից ծագող իրավունքները: Այս մասին հայտնել են «Յուքոմ»-ից։
«Յուքոմ» ՓԲԸ-ն հայցադիմում էր ներկայացրել Երեւան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան ընդդեմ «ԹԻՄ» ՍՊԸ-ի՝ խնդրելով հաստատել, որ առկա պայմաններում «ԹԻՄ» ՍՊԸ կողմից «Վեոն Արմենիա» ՓԲԸ բաժնետոմսերի ձեռքբերման բանակցային գործընթացում «Յուքոմ» ՓԲԸ պատկանող չբացահայտված տեղեկատվության օգտագործումը եւ «ԹԻՄ» ՍՊԸ հիմնադիրների կողմից «Յուքոմ» ՓԲԸ հանդեպ ունեցած ֆիդուցիար պարտավորությունների խախտումը հանդիսանում է անբարեխիղճ մրցակցություն, ինչպես նաեւ պարտավորեցնել «ԹԻՄ» ՍՊ ընկերությանը դադարեցնել անբարեխիղճ մրցակցությունը:
««Յուքոմ»-ը միջնորդել էր կիրառել հայցի ապահովման միջոց, մասնավորապես, «ԹԻՄ» ՍՊԸ-ին արգելել վարել բանակցություններ «Վեոն Արմենիա» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերի ձեռքբերման վերաբերյալ գործարքի կնքման շուրջ, ինչպես նաեւ կնքել «Վեոն Արմենիա» ՓԲԸ բաժնետոմսերի ձեռքբերման բանակցվող գործարքը (ստորագրել գործարքը եւ գրանցման ներկայացնել գործարքից ծագող իրավունքները):
Հաշվի առնելով գործի առանձնահատկությունները՝ «Յուքոմ»-ը ձեռնպահ է մնում հետագա տեղեկատվության տրամադրումից, սակայն գործի հետագա փուլերում, ըստ անհրաժեշտության, հավելյալ պարզաբանումներ կներկայացվեն հանրությանը»,- ասված է «Յուքոմ» ընկերության հայտարարության մեջ:

15:33 | 14.08.20 | Новости | 23617
13 августа Суд общей юрисдикции первой инстанции города Еревана частично удовлетворил ходатайство об обеспечении иска ЗАО «Юком».
Суд запретил ООО «ТИМ» заключение сделки по приобретению акций ЗАО «Веон Армения» и представление на регистрацию прав, возникающих из сделки. Об этом сообщили из компании «Юком».
ЗАО «Юком» представило исковое заявление в Суд общей юрисдикции первой инстанции города Еревана против ООО «ТИМ» с требованием запретить компании «Тим» вести переговоры о приобретении акций компании «Веон Армения» и сделку по приобретению акций, а также прекратить недобросовестную конкуренцию.
««Юком» представил ходатайство о применении средства обеспечения иска, в частности, запретить ООО «ТИМ» вести переговоры относительно заключения сделки о приобретении акций ЗАО «Веон Армения», а также заключить сделку на приобретение акций ЗАО «Веон Армения» (подписать сделку и представить на регистрацию права, вытекающие из сделки).
Принимая во внимание особенности дела, «Юком» воздерживается от предоставления дополнительных сведений, однако на дальнейших этапах дела, по необходимости, общественности будут представлены дополнительные разъяснения»,- отмечается в сообщении компании «Юком».