13:29 | 25.10.21 | Նորություններ | 7090
Բնակարանաշինության ծրագրով գործակցող Վիվա-ՄՏՍ-ի ու «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոն»-ի աջակցությամբ Տավուշի մարզի Գանձաքար գյուղում բնակվող Իսկանդարյանների ընտանիքի 13 տարվա կիսակառույց երկուսենյականոց տունը առավել հարմարավետ դառնալու ճանապարհին է:
Տարիների գործընկերների համակարգված աշխատանքի շնորհիվ հերթական ընտանիքը պատրաստվում է մինչեւ տարեվերջ բնակարանամուտ նշել:
«Ձեզ համար կյանքի նոր էջ է բացվում: Փորձեք ամեն ինչ անել, որպեսզի կառուցվող պատերի հետ ամրանա նաեւ ձեր զավակների լավատեսությունը: Նրանց երիտասարդության տարիների հիշողությունը պետք է ավելի լուսավոր լինի: Գիտեմ, որ անտեսելով ձեր բարեկեցությունը, հոգացել եք երեխաների բարձրագույն կրթության մասին: Տան կառուցումը հետաձգել եք՝ նրանց ապագայի համար: Այժմ, այս ծրագրի շնորհիվ, կիրականացնեք նաեւ երկրորդ երազանքը՝ ամուր ու լուսավոր տուն կունենաք: Ձեր կողքին ենք՝ անկախ հեռավորությունից»,- տեսազանգով ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Դժվար է եղել. տարրական պայմաններ չեն եղել: Բոլորս ուզում էինք լավ տուն ունենալ: Հիմա արդեն կավելանա եւս երկու ննջասենյակ, կունենանք կոմունալ հարմարություններով ապահովված մեծ տուն»,- ասել է տանտիրուհին՝ Նելլի Ղազարյանը:
Վիվա-ՄՏՍ-ն ու «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը» շարունակում են 2021թ. բնակարանաշինության ծրագիրը: Հայաստանի բոլոր մարզերում շինարարական աշխատանքներ են կատարվում: Դրանցում առայժմ կամավորներ չեն ներգրավվում: Հիմնականում աշխատում են ընտանիքները, քանի որ համավարակը ստիպում է զգուշավոր լինել: Ընտանիքներին աջակցելու՝ գործընկերների հետեւողականությունը, սակայն, էապես նպաստում է ցանկալի արդյունք արձանագրելուն: Վիվա-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ ընթացիկ տարում նախատեսվում է տուն կառուցել, գնել կամ վերանորոգել 84 ընտանիքի համար:

13:29 | 25.10.21 | News | 6945
With the support of Viva-MTS and the “Fuller Center for Housing Armenia”, partners implementing the housing project, 13 years old two-room semi-built building of the Iskandaryans family living in Gandzakar village of Tavush region is on the way of becoming more comfortable.
Thanks to the coordinated work of years of the partners, another family will celebrate housewarming by the end of the year.
“A new page opens in your life. Try to do your best to ensure optimism in your children grows with every stone added to these walls. They have to have brighter memories of youth. I know that you have done everything to make sure your children get higher education. You have postponed building the house for the sake of their future. Now with this program you will have your second dream come true; you will have a well-built home filled with light. We are by your side no matter the distance,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said during the video call.
“I have gone through many hardships. It was very difficult; we lacked basic conditions. We all wanted to have a decent home. Now, two more bedrooms will be added, we will have a big house with all necessities,” said Nelly Ghazaryan, the housewife.
Viva-MTS and the “Fuller Center for Housing Armenia” continue the 2021 housing program. In all regions of Armenia, construction works are now in process. Still, no volunteers are engaged in it; the construction works are carried out basically by families as the pandemic dictates its rules of caution. However, the consistency of the partners in assisting the families, significantly contributes to the desired result. In the current year, owing to the financial investment by Viva-MTS, it is planned to build, purchase or renovate homes for 84 families.