16:09 | 11.12.23 | Նորություններ | 23289
Ucom եւ Smartcom ընկերությունները ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնի երեխաներին նվիրել են խելացի ժամացույցներ եւ uKid հավելվածից անվճար օգտվելու հնարավորություն։
Ucom-ի թիմն այցելել է «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի (ՔՈԱՖ-COAF) Լոռու ՍՄԱՐԹ կենտրոն եւ հանձնել նվերները:
ՔՈԱՖ-ի շահառու 55 երեխա այսօր ստացել է uKid խելացի ժամացույցներ, որը նրանց համար պատրաստել էին Ucom-ի աշխատակազմն ու Smartcom ընկերությունը: Նպատակը երեխաների ապահով ու անվտանգ տեխնոլոգիական ինտեգրումն է:
«Մենք խրախուսում եւ օժանդակում ենք մանուկների հասանելիությունը տեխնոլոգիական նորարարություններին: Խելացի ժամացույցները լուծում են ոչ միայն երեխաների զարգացման ու հասանելիության հարցը, այլեւ ապահովում են ծնողի ու երեխայի միջեւ կապը, որով լուծվում է նաեւ երեխայի անվտանգության հարցը»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Խելացի ժամացույցը uKid հավելվածի միջոցով հնարավորություն է տալիս ծնողին սմարթֆոնով հետեւել երեխայի տեղաշարժին: Ucom ընկերությունը տրամադրել է SIM քարտեր` uKid սակագնային պլանով, որից երեխաները կկարողանան անվճար օգտվել մեկ տարի:
«Այսօր ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ-ի փոքրիկ շրջանավարտները, որոնք 3-5 տարեկան հասակում օգտվել են մանկան զարգացման մեր ծառայություններից, Ucom եւ Smartcom ընկերությունների կողմից որպես նվեր ստացան խելացի ժամացույցներ։ Այս յուրահատուկ սարքերը երեխաներին հնարավորություն կտան մեկ քայլ ավելի մոտ լինել բարձր տեխնոլոգիաներին եւ միաժամանակ ապահովել ծնողների կողմից վերահսկման մեխանիզմը»,- նշել է ՔՈԱՖ-ի գործադիր տնօրեն Լիանա Ղալթաղչյանը:

16:09 | 11.12.23 | Новости | 23407
Компании Ucom и Smartcom подарили детям SMART центра COAF умные часы, а также возможность бесплатно пользоваться приложением uKid.
Команда Ucom в сопровождении генерального директора Ральфа Йирикяна посетили SMART Центр благотворительного фонда «Дети Армении» в Лори (COAF) и вручили детям желанные подарки.
В частности, 55 детей-бенефициаров COAF получили uKid смарт часы, которые подготовили для них сотрудники компаний Ucom и компания Smartcom. Цель инициативы – безопасное и надежное технологическое интегрирование детей.
«Мы всячески поощряем и поддерживаем доступ детей к технологическим инновациям. Умные часы не только способствуют развитию детей и доступу к технологиям, но и устанавливают безопасную связь между родителем и ребенком, тем самым обеспечивая безопасность ребенка», - отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Национальный оператор связи предоставил смарт часы, которое позволяет родителям следить за перемещением ребенка через приложение uKid на смартфоне. Компания Ucom предоставила SIM-карты с тарифным планом uKid, которым дети смогут пользоваться бесплатно в течение одного года.
«Сегодня маленькие выпускники COAF SMART, которые в возрасте 3-5 лет пользовались нашими услугами по развитию детей, получили в подарок умные часы от компаний Ucom и Smartcom. Эти уникальные устройства позволят детям стать на шаг ближе к высоким технологиям и в то же время обеспечить механизм родительского контроля», - отметила исполнительный директор COAF Лиана Галтагчян.
Отметим, что в рамках визита Ральф Йирикян осмотрел SMART центр, познакомился с детьми, а также ознакомился с возможностями центра и предоставляемыми в центре услугами.