11:32 | 23.07.24 | Նորություններ | 13718
Ucom ընկերությունը եւ Իմփաքթ Հաբ Երեւանը հայտարարում են համատեղ «Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մեկնարկի մասին:
Այս նոր նախաձեռնությունը կաջակցի վաղ փուլի ստարտափ նախագծերին, որոնք տեխնոլոգիան միավորում են բնապահպանական լուծումների հետ՝ նպատակ ունենալով խթանել նորարարությունն ու կայունությունը Հայաստանում:
Ucom-ի վեցամսյա ֆելլոուշիփ ինկուբացիոն ծրագիրը մշակվել է տեխնոլոգիաները բնապահպանական կայունության հետ զուգակցող սկսնակ նախագծերը զարգացնելու եւ հզորացնելու համար։ Ծրագիրը եզակի հարթակ է տրամադրում սկսնակ ձեռնարկատերերին եւ նորարարներին՝ իրենց գաղափարներն ազդեցիկ լուծումների վերածելու համար:
Հինգ թիմ կընտրվի՝ զարգացնելու իրենց գաղափարները: Վերջիններիս նաեւ կտրամադրվի գաղափարի վավերացում եւ կատարելագործում, սեմինարներ, մենտորություն, փորձագետների խորհրդատվական ծառայություններ, Իմփաքթ Հաբ Երեւանի անդամակցություն, ցանցային հնարավորություններ եւ տեսանելիության բարձրացում:
«Իմփաքթ Հաբ Երեւանում մենք հավատում ենք, որ ապագան կանաչ է, այդ պատճառով կանաչ տնտեսությունը մեր կարեւոր ուղղությունն է: Մենք ոգեւորված ենք, որ հնարավորություն ունենք համագործակցել Ucom-ի հետ այս կանաչ ինովացիոն ստարտափների ինկուբացիոն նախագծի շուրջ: Համոզված ենք, որ հայկական ստարտափները հանդես կգան կրեատիվ կանաչ լուծումներով»,- ասել է Իմփաքթ Հաբ Երեւանի գործադիր տնօրեն Գեւորգ Պողոսյանը:
«Մենք շատ գոհ ենք այս համագործակցությունից, քանի որ այն լիովին համահունչ է մեր քաղաքականությանը, որը ենթադրում է կանաչ տեխնոլոգիաներ, մարզային համայնքների աջակցություն եւ նորարարական լուծումներ: Այս ծրագրի միջոցով լիահույս ենք, որ մեր մասնակիցները կկարողանան իրականացնել իրենց գաղափարները եւ դրական ազդեցություն ունենալ համայնքների վրա», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Լավագույն գաղափարը ծրագրի ավարտին կստանա 500 000 դրամ դրամական մրցանակ, որը հնարավորություն կտա խթանել իրենց գործունեությունը եւ առավելագույնի հասցնել վերջիններիս դրական սոցիալական ազդեցությունը:
Հայտերի ընդունման գործընթացը բաց կլինի մինչեւ օգոստոսի 12-ը։ Նախագծի մանրամասները, ինչպես նաեւ մասնակցության հայտը կարելի է գտնել այստեղ։

11:32 | 23.07.24 | Новости | 13787
Impact Hub Yerevan в партнерстве с Ucom объявляют о запуске инкубационной программы Ucom. Инициатива призвана на ранней стадии поддержать стартап-проекты, объединяющие технологии с экологическими решениями.
Цель проекта – оказать содействие инновациям и устойчивому развитию в Армении.
Шестимесячная инкубационная программа создана, чтобы помочь начинающим стартапам интегрировать технологии в обеспечение экологической устойчивости. Программа предоставляет начинающим предпринимателям и новаторам уникальную платформу для воплощения их идей в эффективные решения.
Для инкубации будут выбраны пять участников, для которых будет проведена валидация и коррекция идей, организованы семинары, предоставлены наставники. Команды также получат экспертные консультации, членство в Impact Hub Yerevan, возможности для нетворкинга и повышение узнаваемости.
Геворг Погосян, генеральный директор Impact Hub Yerevan, выразил энтузиазм по поводу нового партнерства: «В Impact Hub Yerevan мы верим, что будущее за зелеными технологиями, поэтому зеленая экономика является для нас важным направлением. Мы очень рады, что у нас есть возможность стать партнером Ucom в этом инкубационном проекте для стартапов, работающих над зелеными инновациями. Мы уверены, что армянские стартапы предложат креативные экологические решения».
«Мы очень рады этому сотрудничеству, поскольку оно идеально сочетается с нашей нацеленностью на зеленые технологии, поддержку региональных сообществ и современные инновации. Мы надеемся, что благодаря этому проекту участники смогут реализовать свои идеи и оказать положительное влияние на свои общины», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
По итогам проекта лучшая идея получит денежную награду в размере 500 000 драмов, что позволит им расширить свою деятельность и максимизировать положительный социальный эффект.
Официальный запуск проекта состоялся 22 июля в офисе Impact Hub Yerevan, ознаменовав начало срока подачи заявок, который продлится до 12 августа.