14:39 | 05.03.25 | Նորություններ | 13641
Kinodaran-ը հայկական սթրիմինգային հարթակ է, որի միջոցով տարբեր տարիքի ու նախասիրության տեր մարդիկ դիտում են ֆիլմեր, սերիալներ, հաղորդումներ ու մուլտֆիլմեր՝ հայկական հավերժ դասականներից մինչեւ ամենաժամանակակից ստեղծագործողների, ինչպես նաեւ Kinodaran-ի սեփական արտադրությունը։
Kinodaran-ի հարուստ բովանդակությունն առանց բաժանորդագրության վճարի հասանելի է բացառապես Viva-ի բաժանորդներին։ Viva-ի «START+» կանխավճարային, «UNLIM», «X», «Y» կանխավճարային եւ հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդները «Kinodaran»-ից օգտվելիս ինտերնետ թրաֆիքի համար հավելյալ գումար չեն վճարում: Սակագնային պլանի փաթեթներն ակտիվ լինելու դեպքում Kinodaran-ից օգտվելիս հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում:
Kinodaran-ը Հայաստանում ամենաշատ ներբեռնվող հավելվածների շարքում է: Viva-ի բաժանորդների շրջանում այն ամենասիրված ու ամենաշատ ներբեռնվող հավելվածն է։
«Մեկ տարի առաջ Viva-ն սկսեց իր համագործակցությունը «Kinodaran»-ի հետ՝ ցանկանալով մեր հաճախորդներին տալ լավագույնը․ այս հարթակի բովանդակությունը, որը չես գտնի որեւէ այլ հարթակում, բացառիկ պայմաններով հասանելի է միայն Viva-ի բաժանորդներին։ Մենք կարեւորում ենք մեր յուրաքանչյուր հաճախորդի արձագանքը եւ ձգտում ենք շարունակաբար բարելավել մեր ծառայությունների որակը», - նշել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
«Kinodaran-ն իր սեփական նախագծերի, օրիգինալ սերիալների ստեղծման ակտիվ փուլում է՝ նպատակ ունենալով առաջարկել հայկական այնպիսի բարձրակարգ բովանդակություն, որը կգրավի նույնիսկ այն մարդկանց, ովքեր հայկական սերիալներ առհասարակ չեն դիտում։ Viva-ի հետ մեր համագործակցությունը կարեւորագույն դեր ունի մեր այս տեսլականի իրագործման ճանապարհին՝ ունենալով նշանակալի ազդեցություն ամբողջ հայկական կինոոլորտի առաջընթացի վրա», - ասել է Kinodaran-ի համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Վահե Ամիրաղյանը։
Kinodaran-ին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել Kinodaran հավելվածը կամ այցելել kinodaran.com կայք, մուտք գործել անձնական օգտահաշիվ եւ կարգավորումների բաժնում լրացնել հեռախոսահամարը։ Իսկ եթե Viva-ի «START+» կանխավճարային, «UNLIM», «X», «Y» կանխավճարային եւ հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդ եք, ապա բաժանորդագրությունն անմիջապես կակտիվանա:
Kinodaran-ի հավելվածով սպառված ինտերնետի ամբողջ ծավալի համար հավելյալ գումար չի գանձվում: Այն տրամադրվում է վերը նշված սակագնային պլանների շրջանակում:

14:39 | 05.03.25 | News | 13855
“Kinodaran” is an Armenian platform where people of different ages and preferences watch films, TV series, programs and cartoons – ranging from timeless Armenian classics to the latest works of modern creators, as well as its own productions.
The rich content of “Kinodaran” is available without subscription fees exclusively to Viva subscribers. Subscribers of Viva’s “START+” prepaid, “UNLIM”, “X”, “Y” prepaid and postpaid tariff plans do not pay additional amount for Internet traffic when using “Kinodaran”. When using “Knodaran”, the MBs of the main Internet-package are not consumed, in case of having active packages provided within the tariff plan.
“Kinodaran” is one of the most downloaded applications in Armenia. It is the most popular and most downloaded application among Viva subscribers.
“A year ago, Viva began its cooperation with “Kinodaran”, wanting to offer our customers the best. The content on this platform, which you will not find anywhere else, is available on special terms only to Viva subscribers. We value each customer’s feedback and continuously strive to enhance the quality of our services,” noted Armen Avetisian, Viva’s General Director.
“Kinodaran” is actively developing its own projects and original series, striving to deliver high-quality Armenian content that can captivate even those who do not watch Armenian series at all. Our partnership with Viva plays a crucial role in bridging this vision to life, and it has a significant impact on advancing the entire Armenian film industry,” said Vahe Amiraghyan, co-founder and CEO of “Kinodaran”.
To subscribe to “Kinodaran”, download the “Kinodaran” application or visit kinodaran.com, log in to your personal account and enter your phone number in the settings section. If you are Viva’s “START+” prepaid, “UNLIM”, “X”, “Y” prepaid or postpaid tariff plan’s subscriber, your subscription will be activated immediately.
Choose Armenian content – watch exclusive Armenian-language films, series, and premieres, and your children can enjoy Armenian cartoons: with Viva – without subscription fees. Viva will take care of the Internet traffic: there are no fees for data consumed by “Kinodaran” as long as you’re on one of the above-mentioned tariff plans.