14:39 | 05.03.25 | Նորություններ | 13641
Kinodaran-ը հայկական սթրիմինգային հարթակ է, որի միջոցով տարբեր տարիքի ու նախասիրության տեր մարդիկ դիտում են ֆիլմեր, սերիալներ, հաղորդումներ ու մուլտֆիլմեր՝ հայկական հավերժ դասականներից մինչեւ ամենաժամանակակից ստեղծագործողների, ինչպես նաեւ Kinodaran-ի սեփական արտադրությունը։
Kinodaran-ի հարուստ բովանդակությունն առանց բաժանորդագրության վճարի հասանելի է բացառապես Viva-ի բաժանորդներին։ Viva-ի «START+» կանխավճարային, «UNLIM», «X», «Y» կանխավճարային եւ հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդները «Kinodaran»-ից օգտվելիս ինտերնետ թրաֆիքի համար հավելյալ գումար չեն վճարում: Սակագնային պլանի փաթեթներն ակտիվ լինելու դեպքում Kinodaran-ից օգտվելիս հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում:
Kinodaran-ը Հայաստանում ամենաշատ ներբեռնվող հավելվածների շարքում է: Viva-ի բաժանորդների շրջանում այն ամենասիրված ու ամենաշատ ներբեռնվող հավելվածն է։
«Մեկ տարի առաջ Viva-ն սկսեց իր համագործակցությունը «Kinodaran»-ի հետ՝ ցանկանալով մեր հաճախորդներին տալ լավագույնը․ այս հարթակի բովանդակությունը, որը չես գտնի որեւէ այլ հարթակում, բացառիկ պայմաններով հասանելի է միայն Viva-ի բաժանորդներին։ Մենք կարեւորում ենք մեր յուրաքանչյուր հաճախորդի արձագանքը եւ ձգտում ենք շարունակաբար բարելավել մեր ծառայությունների որակը», - նշել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
«Kinodaran-ն իր սեփական նախագծերի, օրիգինալ սերիալների ստեղծման ակտիվ փուլում է՝ նպատակ ունենալով առաջարկել հայկական այնպիսի բարձրակարգ բովանդակություն, որը կգրավի նույնիսկ այն մարդկանց, ովքեր հայկական սերիալներ առհասարակ չեն դիտում։ Viva-ի հետ մեր համագործակցությունը կարեւորագույն դեր ունի մեր այս տեսլականի իրագործման ճանապարհին՝ ունենալով նշանակալի ազդեցություն ամբողջ հայկական կինոոլորտի առաջընթացի վրա», - ասել է Kinodaran-ի համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Վահե Ամիրաղյանը։
Kinodaran-ին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել Kinodaran հավելվածը կամ այցելել kinodaran.com կայք, մուտք գործել անձնական օգտահաշիվ եւ կարգավորումների բաժնում լրացնել հեռախոսահամարը։ Իսկ եթե Viva-ի «START+» կանխավճարային, «UNLIM», «X», «Y» կանխավճարային եւ հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդ եք, ապա բաժանորդագրությունն անմիջապես կակտիվանա:
Kinodaran-ի հավելվածով սպառված ինտերնետի ամբողջ ծավալի համար հավելյալ գումար չի գանձվում: Այն տրամադրվում է վերը նշված սակագնային պլանների շրջանակում:

14:39 | 05.03.25 | Новости | 13819
«Kinodaran» — армянская стриминговая платформа, на которой люди разных возрастов и предпочтений смотрят фильмы, сериалы, программы и мультфильмы — от вечной армянской классики до самых современных авторов, а также продукцию, созданную самой компанией «Kinodaran».
Богатый контент «Kinodaran»-а доступен без абонентской платы исключительно клиентам Viva. При пользовании «Kinodaran»-ом, интернет абонентам предоплатного тарифного плана «START+», а также предоплатных и постоплатных тарифных планов «UNLIM», «X» и «Y» предоставляется без тарификации. При использовании приложения «Kinodaran», имея активные пакеты тарифного плана, МБ-ы основного интернет-пакета не израсходуются.
«Kinodaran» входит в число самых скачиваемых приложений в Армении. Это самое популярное и скачиваемое приложение также среди абонентов Viva.
«Год назад Viva начала сотрудничество с “Kinodaran”, желая предоставить своим клиентам самое лучшее. Контент этой платформы, который вы не найдете ни на одной другой площадке, доступен клиентам Viva на эксклюзивных условиях. Мы ценим мнение каждого клиента и стремимся постоянно улучшать качество наших услуг», — отметил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
«“Kinodaran” находится в активной фазе создания собственных проектов и оригинальных сериалов, стремясь предложить высококачественный армянский контент, привлекательный даже для тех людей, которые вообще не смотрят армянские сериалы. Наше партнерство с Viva играет решающую роль в реализации этой цели, оказывая существенное влияние на прогресс всей армянской киноиндустрии», — заявил соучредитель и генеральный директор компании «Kinodaran» Ваге Амирагян.
Чтобы оформить подписку на «Kinodaran», необходимо скачать приложение «Kinodaran» или зайти на сайт kinodaran.com, войти в личный кабинет и в разделе настроек указать свой номер мобильного телефона. Для абонентов предоплатного тарифного плана «START+», а также предоплатных и постоплатных тарифных планов «UNLIM», «X» и «Y» подписка активируется немедленно.
Выбирайте армянский контент, эксклюзивные армяноязычные фильмы, сериалы и премьеры; малышам на платформе доступны также армянские мультфильмы, которые с Viva можно смотреть без абонентской платы. О вашем интернет-трафике позаботится Viva. В рамках перечисленных выше тарифных планов платы за объем потребленного интернета при пользовании приложением «Kinodaran» не взимается.