17:50 | 15.08.25 | Նորություններ | 26751
Viva-ն այս տարի աջակցել է երկու կարեւոր կինոնախագծի՝ հայկական ամենահեղինակավոր կինոփառատոնին՝ «Ոսկե ծիրան»-ին, ինչպես նաեւ «Kinodaran»-ի մասնակցությանը Կաննի միջազգային կինոփառատոնի կինոշուկային։
«Այս նախագծերից յուրաքանչյուրն կարեւոր նշանակություն ունի եւ յուրովի է նպաստում հայկական կինոարդյունաբերության զարգացմանը: Երեւանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը դարձել է մեր երկրում ստեղծագործական հանդիպումների, գաղափարների փոխանակման եւ նոր ֆիլմերի ներկայացման կարեւոր հարթակ, որը Հայաստանը դարձնում է միջազգային համագործակցության եւ մշակութային փոխանակման կարեւոր վայր։
Ինչ վերաբերում է «Kinodaran»-ին, Viva-ի աջակցությունն այս նախագծին նախ եւ առաջ պայմանավորված է հայկական կինոբովանդակության տարածման, Հայաստանի եւ արտերկրի շուկաներում հայկական բովանդակության առաջխաղացման անհրաժեշտության գիտակցումով։ Ապահովելով նախագծի իրականացման համար անհրաժեշտ ռեսուրսները՝ Viva-ի նպատակն է նպաստել հայկական կինոարտադրանքի մոնետիզացմանը նաեւ երկրի սահմաններից դուրս։ Հուսով ենք՝ Կաննի կինոփառատոնին «Kinodaran»-ի մասնակցությունը կբարձրացնի հայկական կինոյի նկատմամբ հետաքրքրությունը եւ կօգնի իր արժանի տեղը գտնել կինոյի համաշխարհային քարտեզի վրա։ Մեր ընկերությունը հպարտ է մաս կազմել այս նախաձեռնություններին», - ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
Viva-ն «Ոսկե ծիրանի» գլխավոր գործընկերությունը ստանձնել է արդեն 14-րդ անգամ, իսկ «Kinodaran»-ը Կաննի կինոփառատոնի կինոշուկային մասնակցում էր առաջին անգամ։
Կաննի կինոփառատոնի կինոշուկային ընկերության ներկայացուցիչները հանդիպումներ են ունեցել միջազգային ավելի քան 70 ընկերության ու ոլորտի ներկայացուցչի հետ, որտեղ քննարկվել են «Kinodaran»-ի սեփական արտադրության ֆիլմերն ու սերիալներն արտահանելու հնարավորությունները։
«Kinodaran»-ի բովանդակությունն առանց բաժանորդագրության վճարի հասանելի է բացառապես Viva-ի բաժանորդներին։ «START+» կանխավճարային, «UNLIM», «X», «Y» կանխավճարային եւ հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդները «Kinodaran»-ից կարող են օգտվել առանց բաժանորդագրության վճարի եւ առանց ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթները սպառելու:

17:50 | 15.08.25 | Новости | 26450
В этом году компания Viva поддержала два важных кинопроекта – престижнейший ереванский кинофестиваль «Золотой абрикос», а также платформу «Kinodaran» для участия ее представителей в кинорынке Каннского международного кинофестиваля.
«Каждый из этих проектов имеет особое значение и вносит свой вклад в развитие армянской киноиндустрии. Ереванский международный кинофестиваль “Золотой абрикос” стал важной площадкой для творческих встреч, обмена идеями и презентации новых фильмов в нашей стране, что делает Армению важным местом для международного сотрудничества и культурного обмена.
Что касается платформы “Kinodaran”, то поддержка этого проекта компанией Viva обусловлена, прежде всего, осознанием необходимости распространения армянского киноконтента и его продвижения на рынках Армении и за рубежом. Предоставляя необходимые ресурсы для реализации проекта, Viva стремится содействовать монетизации армянского кинопроизводства, в том числе за пределами страны. Мы надеемся, что участие “Kinodaran”-а в Каннском кинофестивале повысит интерес к армянскому кино и поможет ему обрести достойное место на карте мирового кинематографа. Наша компания гордится участием в этих инициативах», — отметил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Viva в 14-й раз становится генеральным партнером «Золотого абрикоса»; «Kinodaran» же участвует на кинорынке Каннского кинофестиваля впервые.
Представители «Kinodaran» встретились с более чем 70 международными компаниями из индустрии кино, чтобы обсудить возможности экспорта фильмов и сериалов собственного производства.
Напомним, что богатый контент «Kinodaran»-а без абонентской платы доступен эксклюзивно для абонентов Viva. Также, абоненты предоплатного тарифного плана «START+», предоплатных и постоплатных тарифных планов «UNLIM», «X», «Y» могут пользоваться «Kinodaran»-ом без дополнительной платы за интернет-трафик и без использования мегабайтов включенного в тарифный план интернет-пакета.