12:06 | 05.02.26 | Նորություններ | 3515
Yandex Armenia-ն միացել է ՏՀՏ գործատուների միությանը (UEICT)՝ նպատակ ունենալով համակարգային ներդրում ունենալ տեխնոլոգիական էկոհամակարգի զարգացման գործում։
Ընկերությունն այս առիթով Yandex Hall-ում հյուրընկալել էր UEICT-ի նոր անդամների հանդիպումը՝ ձևավորելով հարթակ, որտեղ Միությանը նոր անդամակցած կազմակերպությունները ներկայացրին իրենց դերն ու առաջնահերթությունները։
photo © Yandex Armenia
Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, ինչպես նաև Հայաստանում Քուվեյթի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆան և Հայաստանում Շվեյցարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Բարբարա Բաումանը։
Միանալով ոլորտի խոշորագույն միություններից մեկին՝ Yandex Armenia-ն նախատեսում է ակտիվորեն ներգրավվել համատեղ նախաձեռնություններում, նպաստել փորձի փոխանակմանը և աջակցել երկարաժամկետ ռազմավարական լուծումների մշակմանը՝ ուղղված տեխնոլոգիական էկոհամակարգի զարգացմանը։
«Որպես միջազգային խոշոր տեխնոլոգիական ընկերության մաս՝ մենք պատրաստ ենք ներդնել մեր փորձագիտական կարողություններն ու փորձը՝ պետական ու մասնավոր հատվածների հետ միասին նպաստելու Հայաստանի ՏՀՏ ոլորտի առաջընթացին»,- իր խոսքում նշել է Yandex Armenia-ի ղեկավար Արամ Մխիթարյանը։

12:06 | 05.02.26 | Новости | 3563
Yandex Armenia присоединилась к Союзу работодателей ИКТ (UEICT), стремясь внести системный вклад в развитие технологической экосистемы. По этому случаю компания приняла в Yandex Hall встречу новых членов UEICT, создав площадку, на которой новые члены Союза представили свою роль и приоритеты.
В мероприятии приняли участие министр высокотехнологичной промышленности РА Мхитар Айрапетян, посол Государства Кувейт Мухаммад Тарек Али Аль-Орайфан и посол Швейцарии в Армении Андреа Барбара Бауманн.
Присоединяясь к одному из крупнейших отраслевых союзов, Yandex Armenia планирует активно участвовать в совместных инициативах, способствовать обмену опытом и поддерживать разработку долгосрочных стратегических решений, направленных на развитие технологической экосистемы.
«Как часть крупной международной технологической компании, мы готовы делиться нашей экспертизой и опытом, работая вместе с государственным и частным секторами для продвижения ИКТ-отрасли Армении», — отметил руководитель Yandex Armenia Арам Мхитарян.