Ucom-ի եւ staff.am-ի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Executive Offsite Vol.1 բացառիկ հանդիպումը, որը մեկ հարթակում համախմբել էր Հայաստանի առաջատար ընկերությունների հիմնադիրներին, գործադիր տնօրեններին եւ պետական պաշտոնյաներին՝ քննարկելու կազմակերպությունների զարգացման նոր ուղիները արագ փոփոխվող աշխարհաքաղաքական եւ տեխնոլոգիական միջավայրում։
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Change School-ի հիմնադիր Վիրեն Լալլը քննարկել են արհեստական բանականության ազդեցությունը որոշումների կայացման վրա, ինչպես նաեւ այն կառուցվածքային խոչընդոտները, որոնք հաճախ դանդաղեցնում են խոշոր կազմակերպությունների զարգացումը։
«Այսօր կազմակերպությունների հաջողությունը պայմանավորված է ոչ միայն տեխնոլոգիական հնարավորություններով, այլեւ արագ փոփոխություններին հարմարվելու կարողությամբ։  Կառավարման, որոշումների կայացման եւ համագործակցության մոդելներն ակտիվորեն փոփոխվում են, եւ առաջնորդների կարեւորագույն խնդիրն է կառուցել ճկուն ու ապագայի փոխակերպումներին պատրաստ կազմակերպություններ։ Ucom-ում մենք կարեւորում ենք նման հարթակների ձեւավորումը եւ գործընկերների հետ նման թեմաների քննարկումը»,- նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Այսօր մենք գործում ենք մի համակարգում, որտեղ տեխնոլոգիաները, կապիտալը եւ աշխարհաքաղաքականությունը վերափոխում են խաղի կանոնները։ Մեր նպատակն էր ստեղծել բարձր վստահության միջավայր, որտեղ առաջնորդները կարող են դուրս գալ ամենօրյա գործառնական խնդիրներից եւ քննարկել այն հիմնարար փոփոխությունները, որոնք անհրաժեշտ են ապագայի կազմակերպություններ կառուցելու համար», -  նշել է staff.am էկոհամակարգի հիմնադիր Լուիզա Ավետիսյանը։
Միջոցառման ընթացքում թեմատիկ քննարկումներ են կայացել տեխնոլոգիական տրանսֆորմացիային եւ արհեստական բանականության դերի, կենտրոնացված վերահսկողության եւ ինքնավարության հավասարակշռության վերաբերյալ, ինչպես նաեւ անկայուն միջավայրում կապիտալի արդյունավետ կառավարման մասին։

16:11 | 25.05.26 | Новости | 2085
По инициативе Ucom и staff.am состоялось эксклюзивное мероприятие Executive Offsite Vol.1, объединившее основателей и генеральных директоров ведущих компаний Армении, а также представителей государственных структур для обсуждения новых подходов к развитию организаций в условиях стремительно меняющейся геополитической и технологической среды.
Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян и основатель ChangeSchool Вирен Лалл обсудили влияние искусственного интеллекта на процессы принятия решений, а также структурные барьеры, которые нередко замедляют развитие и трансформацию крупных организаций.
«Сегодня успех организаций определяется не только технологическими возможностями, но и способностью адаптироваться к стремительным изменениям. Модели управления, принятия решений и взаимодействия активно трансформируются, и ключевая задача лидеров — строить гибкие организации, готовые к будущим изменениям. В Ucom мы придаём большое значение созданию подобных площадок и обсуждению таких тем с нашими партнёрами»,- отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
«Сегодня мы живём в реальности, где технологии, капитал и геополитика меняют правила игры. Наша цель заключалась в создании пространства, основанного на высоком доверии, где лидеры могли бы выйти за рамки повседневных операционных задач и обсудить фундаментальные изменения, необходимые для построения организаций будущего»,- отметила основатель экосистемы staff.am Луиза Аветисян.
Тематических дискуссии были посвящены технологической трансформации и растущей роли искусственного интеллекта, балансу между централизованным управлением и автономией, а также эффективному управлению капиталом в условиях нестабильной среды.