11:10 | 15.04.09 | Նորություններ | 5277
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւն ասել է, որ վերջերս ներկա էր Հայաստանում WiMAX տեխնոլոգիայի գործարկմանը եւ “պարզապես նախանձել է մեր հայ ընկերներին”:
Ինչպես հասորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Ռուսաստանի նախագահն այդ մասին ասել է “Նովայա գազետա”-ի հետ հարցազրույցում:
“Ես վերջերս ներկա էի Հայաստանում “վայմաքսի” տեխնոլոգիաների գործարկմանը եւ պարզապես նախանձեցի մեր հայ ընկերներին, քանի որ այն փոքր պետություն է, եւ նրանք միանգամից ծածկեցին ամեն ինչ: Կարելի է ընթանալ եւ մեքենայում հեռուստացույց դիտել. ինտերնետի միջոցով ազդանշանը հասնում է բարձր արագությամբ”,- ասել է Դմիտրի Մեդվեդեւը:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը նշում է, որ անցյալ տարվա աշնանը Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահները մասնակցել էին “Կոռնետ-ԱՄ” պրովայդերի` ռուսական “Կոմստար”-ի դուստր ընկերության ծառայությունների մեկնարկի արարողությանը:

11:10 | 15.04.09 | Новости | 5370
Президент России присутствовал на запуске WiMAX технологий в Армении и «завидует нашим армянским друзьям»
Ереван /Медиамакс/. Президент России Дмитрий Медведев заявил, что недавно присутствовал на пуске технологии WiMAX в Армении и «просто позавидовал нашим армянским друзьям».
Как сообщает агентство Медиамакс, президент России сказал об этом в интервью «Новой газете».
«Я недавно присутствовал на пуске «ваймаксовских» технологий в Армении и просто позавидовал нашим армянским друзьям, потому что это небольшая республика, и они сразу покрыли все - вообще все. Можно ехать по территории и в машине смотреть телевизор: при помощи интернета сигнал доставляется с высокой скоростью», - сказал Дмитрий Медведев.
Агентство Медиамакс отмечает, что осенью прошлого года президенты Армении и России приняли участие в церемонии запуска услуг провайдера «Корнет-AM» - дочерней компании российского «Комстар».