15:42 | 24.11.11 | Նորություններ | 6454
Երեւան: Մեդիամաքս:ԱրմենՏել-ը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Էլենառ» ռուս-հայկական կենտրոնի հետ երկարատեւ համագործակցության ծրագրի մեկնարկի մասին, որը
հանդիսանում է Մոսկվայի ժամանակակից հումանիտար ակադեմիայի տեղեկատվական ռեսուրսների հասանելիության Հայաստանյան կենտրոնը:
ԱրմենՏել-ը կենտրոնին կցուցաբերի տեխնիկական աջակցություն հեռահար ուսուցման կուրսերի կազմակերպման գործում, ինչպես նաեւ կաջակցի կենտրոնի բոլոր մասնաճյուղերում դասավանդման գործընթացի համակարգմանը, հայտնել են ընկերությունում:
Հեռահար տեխնոլոգիաների ռուս-հայկական կենտրոնը հայ ուսանողներին հնարավորություն է ընձեռում ստանալու ուսուցում իրենց մշտական բնակության վայրում: Մոսկվայի ժամանակակից հումանիտար ակադեմիան հիմնադրվել է 1992 թ-ին: 2010թ. դրությամբ ակադեմինա պատրաստել է ավելի քան 240 հազ. մասնագետ: Ակադեմիայի Հայաստանյան մասնաճյուղը գործում է 1995 թ-ից:
Հանրապետության տարածքում այսօր գործում է «Elenar» հեռահար տեխնոլոգիաների 6 կենտրոն` Երեւանում, Գյումրիում, Կապանում, Տաշիրում, Ճամբարակում եւ Իջեւանում: Առաջիկայում եւս մեկ մասնաճյուղ կբացվի Ստեփանավանում:
«Հեռահար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հետ համագործակցությունը մեր սոցիալական ծրագրերից մեկն է. մենք շարունակելու ենք հավատարիմ մնալ մեր կողմից որդեգրած ռազմավարությանը եւ մինչեւ տարեվերջ կաջակցենք հանրապետության մի շարք դպրոցների տեխնիկական վերազինմանը», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

15:42 | 24.11.11 | Новости | 6455
Ереван /Медиамакс/.АрменТел (торговая марка Beeline) объявила сегодня о начале долгосрочного сотрудничества с российско-армянским центром дистанционных технологий «Элэнар», являющимся армянским центром доступа к информационным ресурсам Московской современной гуманитарной академии.
АрменТел окажет центру технологическую поддержку в организации курсов дистанционного обучения, поможет оптимизировать процесс преподавания учебных материалов и программ, сообщили в компании.
Центр дистанционных технологий предоставляет армянским студентам уникальную возможность получить образование, не покидая свое постоянное место жительства. Московская современная гуманитарная академия основана в 1992 году и к началу 2010 году подготовила свыше 240 тысяч специалистов. Армянский филиал академии основан в 1995 году.
Пункты доступа центра «Элэнар» действуют в Ереване, Гюмри, Капане, Ташире, Чамбараке и Иджеване. Ведется подготовительная работа для открытия филиала в Степанаване.
«Содействие центру дистанционных технологий - еще один проект нашей социальной программы. Мы продолжим двигаться согласно намеченному пути и до конца года окажем поддержку в техническом оснащении ряда школ в регионах страны», – отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.