03:34 | 14.11.12 | Նորություններ | 5715
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելի (ապրանքանիշը Beeline) կանխավճարային և հետվճարային համակարգի բաժանորդներն այսուհետ հնարավորություն ունեն ստանալ անվճար SMS` անձնական հաղորդագրությունների, նվերների, նկարներին արված մեկնաբանությունների, ինչպես նաև ընկերների ծննդյան օրերի վերաբերյալ:
«Одноклассники SMS-ծանուցում» ծառայությունից օգտվելու համար օգտատերը սոցիալական ցանցի իր անձնական էջում պետք է ակտիվացնի «SMS-ծանուցում ստանալու» հնարավորությունը «Իմ կարգավորումներ» բաժնում: Այդ նույն էջում կարելի է ինքնուրույն կարգավորել SMS-ծանուցումներ ստանալու ժամերը, ինչպես նաև այն իրադարձությունները, որոնց մասին օգտատերը ցանկանում է ստանալ ծանուցում, հայտնել են ընկերությունում:
Ծառայության ակտիվացումն անվճար է: Ծառայությունն օգտվողին հնարավորություն է տալիս պատասխանելու անձնական հաղորդագրություններին SMS-ի միջոցով: Բոլոր ուղարկված SMS հաղորդագրությունները տարիֆիկացվում են 9 դրամ սակագնով:
«Առաջին հերթին այս ծառայությունը մեծ պահանջարկ է վայելում շարժունակությունը գնահատող երիտասարդների շրջանում: ԱրմենՏելը հետևում է կապի, ինտերնետի և սոցիալական ցանցերի ժամանակակից միտումներին և այսօր ուրախ ենք տեղեկացնել, որ մեր հաճախորդներին հասանելի են Հայաստանում ամենահայտնի սոցիալական ցանցերի անվճար SMS-ծանուցում ծառայությունները», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ըստ Liveinternet ռեսուրսի, Հայաստանում Одноклассники սոցիալական ցանցի ամենօրյա լսարանը գերազանցում է 680.000 օգտատերը:
2012թ հոկտեմբերին ԱրմենՏելը գործարկեց «ВКонтакте» SMS ծանուցում» ծառայությունը, իսկ ավելի վաղ նման ծառայություն գործում էր Facebook սոցիալական ցանցում, ինչպես նաև Beeline բաժանորդները կարող են օգտվել 0.facebook.com անվճար բջջային տարբերակին հասանելիության ծառայությունից: 2011թ-ի դեկտեմբերին Beeline բաժանորդների համար գործարկվել է «Мой Мир» սոցիալական ցանցում «SMS-ծանուցում» ծառայությունը:

03:34 | 14.11.12 | Новости | 5728
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) запутил новую услугу «SMS-уведомления Одноклассники», которая позволяет абонентам предоплатной и постоплатной системы расчетов бесплатно получать SMS о новых личных сообщениях, подарках, комментариях к фотографиям и статусам, а также о днях рождения друзей.
Активировать услугу «SMS-уведомления Одноклассники» можно с помощью опции «Настройки уведомлений» на личной странице пользователя в социальной сети. На этой же странице можно самостоятельно настроить время рассылки SMS, а также выбрать события, о которых пользователь желает получать уведомления, сообщили в компании.
Плата за подключение к услуге не взимается. Благодаря новому сервису абоненты могут отвечать на личные сообщения простым ответным SMS. Исходящие сообщения тарифицируются по цене 9 драмов.
«В первую очередь этот сервис востребован среди молодежи и тех абонентов, которые ценят мобильность. АрменТел внимательно следит за современными трендами в области связи, Интернета и социальных сетей, и сегодня мы рады сообщить, что нашим абонентам стали доступны бесплатные услуги SMS-уведомлений из всех самых популярных в Армении социальных сетей», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
Согласно статистике ресурса Liveinternet, ежедневная аудитория социальной сети Одноклассники в Армении превышает 680 тысяч пользователей.
В октябре 2012 года АрменТел запустила услугу SMS-оповещений социальной сети «ВКонтакте», а ранее аналогичный сервис сети Facebook и ресурс бесплатного доступа к мобильной версии сайта – 0.facebook.com. В декабре 2011 года для абонентов Beeline стал работать сервис SMS-оповещений в социальной сети «Мой Мир».