03:34 | 14.11.12 | Նորություններ | 5715
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելի (ապրանքանիշը Beeline) կանխավճարային և հետվճարային համակարգի բաժանորդներն այսուհետ հնարավորություն ունեն ստանալ անվճար SMS` անձնական հաղորդագրությունների, նվերների, նկարներին արված մեկնաբանությունների, ինչպես նաև ընկերների ծննդյան օրերի վերաբերյալ:
«Одноклассники SMS-ծանուցում» ծառայությունից օգտվելու համար օգտատերը սոցիալական ցանցի իր անձնական էջում պետք է ակտիվացնի «SMS-ծանուցում ստանալու» հնարավորությունը «Իմ կարգավորումներ» բաժնում: Այդ նույն էջում կարելի է ինքնուրույն կարգավորել SMS-ծանուցումներ ստանալու ժամերը, ինչպես նաև այն իրադարձությունները, որոնց մասին օգտատերը ցանկանում է ստանալ ծանուցում, հայտնել են ընկերությունում:
Ծառայության ակտիվացումն անվճար է: Ծառայությունն օգտվողին հնարավորություն է տալիս պատասխանելու անձնական հաղորդագրություններին SMS-ի միջոցով: Բոլոր ուղարկված SMS հաղորդագրությունները տարիֆիկացվում են 9 դրամ սակագնով:
«Առաջին հերթին այս ծառայությունը մեծ պահանջարկ է վայելում շարժունակությունը գնահատող երիտասարդների շրջանում: ԱրմենՏելը հետևում է կապի, ինտերնետի և սոցիալական ցանցերի ժամանակակից միտումներին և այսօր ուրախ ենք տեղեկացնել, որ մեր հաճախորդներին հասանելի են Հայաստանում ամենահայտնի սոցիալական ցանցերի անվճար SMS-ծանուցում ծառայությունները», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ըստ Liveinternet ռեսուրսի, Հայաստանում Одноклассники սոցիալական ցանցի ամենօրյա լսարանը գերազանցում է 680.000 օգտատերը:
2012թ հոկտեմբերին ԱրմենՏելը գործարկեց «ВКонтакте» SMS ծանուցում» ծառայությունը, իսկ ավելի վաղ նման ծառայություն գործում էր Facebook սոցիալական ցանցում, ինչպես նաև Beeline բաժանորդները կարող են օգտվել 0.facebook.com անվճար բջջային տարբերակին հասանելիության ծառայությունից: 2011թ-ի դեկտեմբերին Beeline բաժանորդների համար գործարկվել է «Мой Мир» սոցիալական ցանցում «SMS-ծանուցում» ծառայությունը:

03:34 | 14.11.12 | News | 5691
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) launched a new service of \"Odnoklassniki SMS Notifications\" which allows prepaid and postpaid subscribers to get free SMS notifying about new personal messages, gifts, comments and photos and statuses and friends\' birthdays.
You can activate \"Odnoklassniki SMS Notifications\" service through \"Notification Settings\" option on the user\'s personal page on the social network. You can set the time of SMS sending on the same page and choose events to get notifications about, the company reported.
The service is activated free of charge. Owing to the new service, subscribers can answer personal messages through a simple SMS reply. The outgoing SMS are charged AMD9.
\"First of all, the service is in high demand among youth and subscribers who value mobility. ArmenTel keeps track of the modern trends in the communication field, internet and social networks and today we are glad to inform that free SMS notification services from the most popular social networks in Armenia are available to our subscribers\", noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
According to the statistics of Liveinternet resource, the daily audience of Odnoklassniki social network in Armenia exceeds 680 thousand users.
In October 2012, ArmenTel launched \"VKontakte\" SMS notification service and earlier, the same service for Facebook network and the resource of free access to the mobile version of the version - 0.facebook.com. In December 2011, \"MoyMir\" SMS notification service became available for Beeline subscribers.