15:46 | 26.12.13 | Նորություններ | 4842
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանաքանիշ) շնորհավորել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի սաների Ամանորը՝ կազմակերպելով տոնական միջոցառում երեխաների համար։
Հիմնադրամի հետ համատեղ ԱրմենՏել-ի աշխատակիցները եւ ղեկավարությունը հանձնել են նվերներ, զարդարել տոնածառը եւ պատրաստել խաղալիքներ` գրելով իրենց բարեմաղթանքները։
Հիմնադրամի սաներն, ովքեր հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներ են, հյուրերի համար պատրաստել էին տոնական ներկայացում:
«Երեխաների կողմից ամենաշատ սիրված տոնի նախաշեմին մեզանից յուրաքանչյուրը փորձում է երեխաներին պարգեւել իսկական հեքիաթ, բարձր տրամադրություն եւ իրականացնել նրանց ցանկությունները։ Որպես կանոն հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներն ավելի շատ են զգում այս ամենի կարիքը, եւ մենք փորձում ենք նրանց կյանքը դարձնել ավելի լավը ոչ միայն տոների նախաշեմին, այլեւ ողջ տարվա ընթացքում»,- ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Յուրաքանչյուր տարվա ավարտին մտորում ենք ձեռքբերումների ու մարտահրավերների մասին: 2013 թվականին Մանկական զարգացման հիմանդրամի եւ ԱրմենՏել–ի համագործակցությունը յուրօրինակ ձեռքբերում էր եւ լուրջ մարտահրավեր մեր ասելքն ասելու համար: Քանի որ հասարակությանն ասվել է շատ կարեւոր մի բան, որը փոխում է վերաբերմունք, մոտեցում եւ իհարկե հանարավորութուն է տալիս ծրագրում ընդգրկված շատ երեխաների զգալ իենց բավարարված ու երջանիկ: Մենք դեռ անելիքներ ունենք եւ նման նախաձեռնությունները պետք է վարակիչ դառնան մեր հասարակությունում»,- նշել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Լուսինե Սիմոնյանը:
Նշենք, որ «ԱրմենՏել» ընկերությունը համագործակցում է Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ 2011 թվականի ապրիլից։ Համագործակցության շրջանակում ստեղծվել է «Մենք ենք» թատերախումբը, որի սաների համար անց են կացվում հատուկ միջոցառումներ եւ արտ–թերապիայի դասընթացներ՝ նպաստելով հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաների ինտեգրմանը հասարակություն։ Մանկական թատերախումբը բաղկացած է հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներից եւ հանրակրթական դպրոցներում սովորող երեխաներից։

15:46 | 26.12.13 | Новости | 4817
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) поздравила с наступающим Новым годом воспитанников Фонда детского развития и организовала для них праздничное мероприятие.
Совместно с представителями Фонда сотрудники и руководство АрменТел подготовили подарки, украсили новогодние елку, в том числе игрушками собственного изготовления с новогодними пожеланиями.
Воспитанники фонда - дети с особыми потребностями, подготовили для гостей праздничную постановку по мотивам сказки итальянского писателя А. Моравии.
«В канун Нового года, самого любимого детьми праздника, каждый человек искренне стремится подарить им настоящую сказку, с исполнением желаний, праздничным настроением и подарками. Как правило, дети с особыми потребностями нуждаются в празднике еще больше, и мы стремимся помочь им сделать жизнь лучше, почувствовать себя полноценными членами общества не только в канун праздника, но и в течение всего года»,- отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
«В конце каждого года мы анализируем наши достижения и инициативы. 2013-й год стал особым в плане сотрудничества АрменТел и Фонда детского развития, стал годом серьезного прогресса. Обществу были сделаны очень серьезные заявления, которые меняют отношение, подходы и, конечно же, дают возможность многим детям, вовлеченным в программу, почувствовать себя счастливыми. Нам многое предстоит еще сделать, и примеры подобных инициатив должны стать заразительными в нашем обществе», - сказала Директор Фонда детского развития Лусине Симонян.
Отметим, что сотрудничество компании «АрменТел» с Фондом детского развития началось в апреле 2011 году. В рамках сотрудничества создана детская театральная труппа «Мы», для детей периодически проводятся обучающие мероприятия и программы арт–терапии, которые способствуют социальной интеграции детей с особыми потребностями. Детская труппа состоит из детей с особыми потребностями и учеников ереванских общеобразовательных школ.