14:08 | 21.01.14 | Նորություններ | 2937
ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Beeline Scholarship ծրագրի երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին:
Beeline Scholarship ծրագիրն իրականացվում է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի, ՀՀ ԿԳ նախարարության հետ համատեղ եւ նպատակ ունի աջակցել Հայաստանի պետական ԲՈՒՀ-երի վճարովի համակարգում սովորող ուսանողներին:
Ծրագրի երկրորդ փուլի արդյունքներով, որը մեկնարկել է այսօր եւ կընթանա մինչեւ հունվարի 24-ը, հանձնաժողովն առաջին փուլն անցած 179  մասնակցից կընտրի այն 80-110 ուսանողին, ովքեր կարժանան «Beeline կրթաթոշակ»-ին:
«Beeline Scholarship» ծրագիրը լայն արձագանք գտավ հանրապետության ողջ տարածքում։ Այսօր, առավել քան երբեւիցե, անգնահատելի է կրթության դերը ժամանակակից աշխարհում եւ մենք, որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն շարունակելու ենք աջակցել կրթական ծրագրերի իրականացմանը եւ խրախուսել հայ երիտասարդներին իրենց սեփական ուժերով հասնել հաջողության եւ կյանքը դարձնել ավելի լավ»,- նշեց  «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline Scholarship ծրագիրն իրականացվում է երկու հիմնական փուլով: Առաջին փուլին, մասնակցել է ավելի քան 550 ուսանող, որոնց մեջ գերակշռում են տնտեսագիտություն, բիզնես կառավարում եւ լեզվաբանության ոլորտում սովորող ուսանողները: Երկրորդ փուլ անցած բոլոր ուսանողները հանձնաժողովին կներկայացնեն իրենց ծրագիր առաջարկը տեսանյութի կամ պատկերացույցի միջոցով, որից հետո հանձնաժողովը կկայացնի իր որոշումը:
Beeline Scholarship ծրագիրը մեկնարկել է 2013 թվականի նոյեմբերի 25-ից եւ իրականացվում է Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում: Ծրագրի շրջանակում ԱրմենՏել  ընկերությունը շուրջ 100 հայ ուսանողի կտրամադրի կրթաթոշակ` վճարելով նրանց մեկ կիսամյակի  ուսման վարձը: Հաղթող ուսանողների շրջանակում Բրիտանական խորհուրդը նաեւ կանցկացնի խաղարկություն, որի արդյունքում նրանցից  մեկը հնարավորություն կունենա մեկնելու Միացյալ Թագավորություն եւ մասնակցելու դասընթացի:

14:08 | 21.01.14 | Новости | 2941
Программа осуществляется совместно с Армянским филиалом Британского Совета, министерством образования и науки и ставит целью содействие студентам, обучающимся на платной основе в государственных вузах страны.
По итогам второго тура, который стартовал сегодня и продлится до 24 января, из 179 человек, прошедших отбор в первом туре, жюри выберет от 80 до 110 человек, которые удостоятся стипендии Beeline Scholarship.
«Программа «Beeline Scholarship» нашла большой отклик во всех уголках страны. Невозможно переоценить роль образования в современном мире, и мы, как социально ответственная компания, продолжим поддерживать образовательные программы и вдохновлять армянскую молодежь собственными силами  добиваться успеха и улучшать свою жизнь», - отметил гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.
Программа Beeline Scholarship проводится в два основных этапа. В первом туре участие приняли более чем 550 студентов, в основном, учащиеся факультетов экономики, лингвистики и бизнесс-управления. Прошедшие во второй тур студенты представят жюри свои программные предложения в виде видеоролика или презентации, после чего жюри примет решение.
Beeline Scholarship стартовала 25 ноября 2013 года и осуществляется на всей территории Армении. В рамках программы около 100 армянским студентам будет предоставлена стипендия, которая покроет плату за обучение в течение одного полугодия. Британский Совет также проведет розыгрыш среди победителей, по результатам которого один из них получит возможность пройти тренинг в Соединенном Королевстве.