14:04 | 21.03.14 | Նորություններ | 6586
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշ Beeline) Microsoft ընկերության հայաստանյան գրասենյակի հետ համատեղ այսօր ներկայացրել են հայալեզու վիդեոդասընթացների անվճար կրթական հավելվածը` նախատեսված Windows Phone համակարգով աշխատող հեռախոսների համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, հավելվածը պարունակում է 10-15-րոպեանոց վիդեոդասընթացներ հայոց լեզվի քերականության եւ Microsoft-ի կրթական ծրագրերի մասին:
«Մեր ընկերությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում հայալեզու կոնտենտի զարգացմանը: Հուսով եմ, որ այս ծրագիրը կխթանի հայալեզու բջջային հավելվածների զարգացումը Հայաստանում եւ բջջային նոր տեխնոլոգիաների ներդրումը կրթական ոլորտում», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Microsoft ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանն ասել է, որ այս ծրագրի ստեղծմանն իր աջակցությունն է ունեցել ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունը, իսկ դասընթացները համապատասխանում են պետական կրթական ծրագրերին:
«Ինքս մի քանի դաս նայել եմ, վերհիշել եմ, շատ օգտակար էր: Դպրոց գնալու ճանապարհին աշակերտները կարող են այս հավելվածի օգնությամբ կրկնել իրենց դասը եւ լավ գնահատականներ ստանալ», - ասել է Գրիգոր Բարսեղյանը:
Բացի այդ, նրա կարծիքով, հավելվածը շատ օգտակար կլինի Սփյուռքում բնակվող հայերի համար:
Այս պահի դրությամբ հավելվածում ներկայացված են 7-8 դասարանների հայոց լեզվի քերականությանը եւ Microsoft-ի կրթական ծրագրերին վերաբերող վիդեոդասընթացներ:
Գրիգոր Բարսեղյանը հավելել է, որ հետագայում հավելվածում կավելանան դպրոցներում դասավանդվող տարբեր առարկաների ծրագրերը, որոնք հասանելի կլինեն ոչ միայն բջջային հեռախոսներով, նաեւ այլ էլեկտրոնային կրիչներով: Վիդեո դասընթացները հասանելի են www.mlg.am կայքում, մոտ մեկ ամսից հավելվածը հասանելի կլինի նաեւ Market-ում:

14:04 | 21.03.14 | Новости | 6596
Компания АрменТел (торговая марка Beeline) совместно с армянским представительством Microsoft представила сегодня бесплатное мобильное приложение курсов видео-уроков, предусмотренных для мобильных телефонов под управлением операционной системы Windows Phone.
Как сообщает Медиамакс, приложение содержит видеокурсы длительностью в 10-15 минут по грамматике армянского языка и образовательным программам Microsoft.
«Наша компания уделяет особое внимание развитию армяноязычного контента. Надеюсь, эта программа поможет развитию сферы локального контента и внедрению новых мобильных технологий в сферу образования», - сказал гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.
Директор армянского представительства Microsoft Григор Барсегян сказал, что в разработке этой программы приняло также участие министерство образования и науки Армении, а сами видеокурсы соответствуют государственной образовательной программе.
«Я сам ознакомился с несколькими уроками. Используя это приложение, по дороге в школу ученики могут повторить пройденный урок и получить хорошую оценку», - сказал Григор Барсегян.
Кроме этого, по его мнению, это приложение будет полезным для армян диаспоры.
В приложение вошли образовательные программы по грамматике армянского языка для 7-8 классов, а также образовательные программы Microsoft.
Григор Барсегян добавил, что приложение пополнится и другими школьными программами, которые будут доступны не только на мобильных телефонах, но и других электронных носителях. Видеоуроки доступны на сайте www.mlg.am, в течение месяца приложение можно будет скачать и с Market-а.