13:38 | 19.05.14 | Նորություններ | 5144
ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2014թ. ապրիլի 2–ի որոշման համաձայն, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պաշտոնական կայքէջում հրապարակվել է ընկերության շարժական կապի ծածկույթով ապահովված եւ ծածկույթ չունեցող բնակավայրերի ցանկը:
Ընկերության կայքում հասանելի է նաեւ ծածկույթով ապահովված բնակավայրերում կիրառվող համապատասխան տեխնոլոգիաների ու մատուցվող ծառայությունների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
Տվյալ տեղեկությունները հասանելի են նաև ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման բոլոր կենտրոններում:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ մարտի վերջին ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Սամվել Արաբաջյանն ասել էր, որ Հայաստանում այլեւս չկա որեւէ բնակավայր, որտեղ բացակայում է բջջային կապի ծածկույթ:
Նրա խոսքով, Հայաստանի տարածքի 68%-ում առկա են 3 օպերատորների ծառայությունները, 23%-ում՝ 2 օպերատորների, 8,5%-ում գործում է միայն մեկը:
Սամվել Արաբաջյանը հավելել էր, որ, հանձնաժողովի որոշման համաձայն, օպերատորներն իրենց կայքերում պետք է տեղեկատվություն հրապարակեն, թե որ բնակավայրերում է առկա իրենց կողմից մատուցվող ծառայությունը՝ նշելով օգտագործվող տեխնոլոգիաները: Նույնը վերաբերում է նաեւ այն բնակավայրերի ցանկին, որտեղ բացակայում է բջջային կապի ծածկույթը:

13:38 | 19.05.14 | News | 5223
April 2, 2014, the list of localities with/without VivaCell-MTS’ network coverage, as well as the information on services provided and technologies applied in respective localities, are publicized
on the Company’s official website (under the link http://www.mts.am/individual-customers/help).
Information on services and relevant technologies used in the settlements with coverage is also available on the company’s site.
You can get the information in all the VivaCell-MTS service centers as well.
Mediamax recalls that in late March, member of Public Services Regulatory Commission Samvel Arabajyan said that there is no settlement in Armenia  without mobile network any more.
According to him, 68% of Armenia’s territory is covered with 3 operators’ networks, 23%- 2 operators and 8.5%- only 1 operator.
Samvel Arabajyan added that under the Decision of the Commission, the operators should publish information on their sites on the service they provide noting the used technologies. The same refers to the list of the settlements where there is no mobile coverage.