14:58 | 26.05.14 | Նորություններ | 6444
Orange Armenia-ն հանդես է եկել մի նոր ծառայությամբ, որն ընձեռում է արտերկրից Orange-ի բաժանորդների բջջային հեռախոսի հաշիվները լիցքավորելու հնարավորություն:
Աշխարհի բոլոր խոշոր երկրներում բնակվող հայերն, անկախ նրանից, թե որ օպերատորի բաժանորդ են, այսուհետ կարող են լիցքավորել Օրանժ Արմենիայի բաժանորդ հանդիսացող իրենց մտերիմների բջջային հեռախոսի հաշիվները հատուկ այդ նպատակով ստեղծված https://topup.orange.com/ կայքի միջոցով:
Իրենց մտերիմների բջջային հաշիվները լիցքավորելու համար կայքի օգտատերերն ընդամենը պետք է մուտքագրեն այն Orange հեռախոսահամարը, որը ցանկանում են լիցքավորել, ընտրեն համապատասխան գումարը եւ պլաստիկ քարտի միջոցով կատարեն վճարում: Մի շարք երկրներում բջջային հեռախոսի հաշիվը կարելի է լիցքավորել նաեւ SMS-ի և USSD հրահանգի միջոցով կամ հատուկ վաճառքի կետերում:
«Ծառայությունն արդեն գործում է աշխարհի այն խոշոր երկրներում, որտեղ հիմնականում կենտրոնացված է հայկական համայնքը, ինչպես ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան, Գերմանիան, Բելգիան և այլ երկրներ:
Orange խմբի ջանքերով ստեղծված այս լուծումը ներկայացնելով՝ նպատակ ունենք օգնել Հայաստանի քաղաքացիներին կապի մեջ լինել արտերկրում բնակվող իրենց մտերիմների հետ»,- ասել է Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

14:58 | 26.05.14 | News | 6510
Orange Armenia has announced the launch of a new solution, which makes it possible for Orange clients to receive money to recharge their mobile account from abroad.
From now on, in all major countries, the Armenian diaspora –whatever their mobile operator- will be able to recharge mobile credits of their close ones, who use Orange Armenia services, through a special https://topup.orange.com/ website.
To recharge the mobile accounts of their close ones, website users will simply have to enter the Orange mobile number to be recharged, select the amount and pay by a credit card. In a number of countries recharging is also possible through SMS, USSD command or at special sales points.
“The service is already available in major countries where the Armenian diaspora is present such as the US, France, Germany, Belgium, etc.
With this new solution powered by Orange Group, it is our objective to help Armenian citizens to stay in contact with their close ones living abroad”, said Orange Armenia CEO Francis Gelibter.