14:28 | 09.04.15 | Նորություններ | 6314
Այսօր Երեւանում տրվել է «Ագրո դպրոց» ծրագրի մեկնարկը, որն իրականացվում է Beeline-ի եւ «Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամ»-ի (COAF) կողմից:
Ծրագրի նպատակն է թվային տեխնոլոգիաների միջոցով լուծել կրթական, արտագաղթի եւ սոցիալական խնդիրները Հայաստանի գյուղական համայնքներում: Այն Beeline-ի Make your Mark («Թող քո հետքը») գլոբալ ռազմավարության շրջանակում իրականացվող առաջին միջոցառումն է:
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն այսօր ասել է, որ «Թող քո հետքը» նախաձեռնության շրջանակում նախատեսվում է մի շարք ծրագրերի իրականացում:
«Կարեւոր է այն փաստը, որ մենք ստեղծում ենք նոր հնարավորություններ աճող սերնդի զարգացման համար, ովքեր այսօր արդեն իսկ կստանան մասնագիտական հմտություններ, իսկ հետագայում կդառնան իրենց գործի վարպետներ եւ վաղվա օրվա կերտողներ: Սեր եւ հետաքրքրություն սերմանելով երիտասարդների մեջ կնպաստենք երիտասարդների կարողությունների զարգացմանը, կխթանենք իրենց փոքր բիզնեսի վարման եւ եկամտի ստեղծման գործընթացին»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
«Beeline-ի հետ համագործակցության շնորհիվ իրականություն դարձավ գետաշենցիների համար այդքան բաղձալի «Ագրո դպրոց» նախագիծը, որը հնարավորություն կտա դպրոցական տարիքից ծանոթանալ ֆերմերային գործունեության վերջին նորություններին եւ հմտություններին, կսովորեցնի իրենց ճիշտ գնահատել շուկան, մրցունակ արտադրանք ունենալ եւ կարողանալ ճիշտ դիրքավորել արտադրանքը՝ օգտագործելով մարքեթինգային լավագույն փորձը»,- իր հերթին ասել է COAF-ի գործադիր տնօրեն Անուշ Եդիգարյանը։
Ծրագիրը կիրականացվի չորս հիմնական փուլով. ուսումնական ծրագրի մշակում եւ ջերմատան կառուցում, լսարանային եւ գործնական ուսուցումներ, փորձի փոխանակում այլ համայնքների ավագ դպրոցի աշակերտների հետ, առցանց հարթակի միջոցով ստացված արտադրանքի շուկայավարում եւ վաճառք։ Ծրագրին կմասնակցեն Արմավիրի մարզի Գետաշեն եւ շրջակա երեք համայնքի շուրջ 235 ավագ դպրոցի աշակերտներ:
«Թող քո հետքը» ռազմավարությանը «ՎիմպելԿոմ»-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության առանցքային բաղադրիչն է:
««Թող քո հետքը»-ի միջոցով մենք կարող ենք միավորել տեխնոլոգիաները, մեր փորձն ու կրթությունը, որպեսզի օգնենք երիտասարդներին հաղթահարել դժվարությունները եւ ճիշտ կառուցել իրենց ապագան»,- ասել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի, ԱՊՀ երկրներում կորպորատիվ հաղորդակցությունների ղեկավար Գալինա Կուրգանովան:

14:28 | 09.04.15 | Новости | 7856
Сегодня в Ереване запущена программа «Агрошкола», которую осуществляют совместно Beeline и Фонд Дети Армении (COAF).
Цель программы – с помощью цифровых технологий решать образовательные, эмиграционные и социальные проблемы в сельских общинах. Это первая программа, осуществляемая в стране в рамках глобальной стратегии Make Your Mark.
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин сегодня сказал, что в рамках Make Your Mark планируется проведение ряда программ.
«Важным является тот факт, что мы создаем новые возможности для подрастающего поколения, которое уже сегодня обретет новые навыки, а в будущем они станут мастерами своего дела и строителями завтрашнего дня. Привнося любовь и интерес в среду молодежи, мы поспособствуем развитию их навыков, будем стимулировать процесс создания собственного бизнеса и получения дохода», - сказал Андрей Пятахин.
«Благодаря сотрудничеству с Beeline, сбылась давняя мечта геташенцев – агрошкола. Проект даст возможность школьникам приобрести навыки фермерского дела с ранних лет, научит точнее оценивать рынок, выращивать конкурентоспособные сорта овощей и фруктов, правильно позиционировать продукцию на рынке, используя лучший опыт в области маркетинга», - отметила исполнительный директор COAF Ануш Едигарян.
Проект будет осуществляться в четыре основных этапа: разработка учебных программ и постройка теплицы, теоретические и практические тренинги, обмен опытом с учениками старших школ из других областей, маркетинг и продажа продукции с помощью интернет-платформ. В проекте примут участие 235 учеников старших школ Армавирского марза.
Make Your Mark – ключевая составляющая корпоративной политики «ВымпелКом».
«С помощью глобального проекта «Оставь свой след» мы можем объединить технологии, наш опыт и образование для того, чтобы помочь молодому поколению преодолеть трудности и правильно построить свое будущее», - сказала руководитель по корпоративным коммуникациям СНГ группы компаний «ВымпелКом» Галина Курганова.