17:32 | 27.04.15 | Նորություններ | 4926
Beeline-ը տեղեկացնում է, որ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված եւ անցած հանգստյան օրերի ընթացքում ընկերության տեխնիկական համակարգերն աշխատել են անխափան:
Ընկերության կայքը, ֆիքսված, երկրորդ եւ երրորդ սերունդների բջջային ցանցերը, ինչպես նաեւ Beeline Armenia բջջային հավելվածը գործել են բնականոն ռեժիմով եւ հաղթահարել բարձր լարվածությունն ու կիբերհարձակումների թվի կտրուկ աճը:
«Հայ ազգի համար կարեւոր այս օրերին ընկերության բոլոր ծառայությունների անխափան աշխատանքի ապահովումը մեր առաջնահերթություններից էր: Հպարտ եմ, որ Beeline-ի բարձր պրոֆեսիոնալիզմ ունեցող աշխատակազմն արժանապատվությամբ լուծեց իր առջեւ դրված բոլոր խնդիրները, իսկ բջջային կապը, ինտերնետը, ընկերության պաշտոնական կայքն ու բջջային հավելվածը գործեցին անխափան՝ մեր բաժանորդներին ու մայրաքաղաքի հյուրերին ապահովելով Beeline-ի պարզ եւ հարմար ծառայություններով»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Կիբերհարձակումներին դիմակայելու նպատակով ընկերության տեղեկատվական ռեսուրսները նախապես պաշտպանվել են մասնագիտացված միջոցներով, այդ թվում` ծրագրային ապահովումով: Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի հարակից տարածքում բջջային կապի անխափան աշխատանքն ապահովելու նպատակով ընկերությունը գործարկել է բջջային կապի լրացուցիչ շարժական բազային կայաններ:

17:32 | 27.04.15 | Новости | 4991
Beeline сообщает, что все технические системы компании работали стабильно в прошедшие выходные и дни памяти жертв Геноцида армян.
Сайт компании, фиксированная и мобильная сети второго и третьего поколений, а также мобильное приложение Beeline Armenia функционировали в штатном режиме и справились с повышенной нагрузкой и резко увеличившимся числом кибератак.
«Обеспечить бесперебойную работу всех сервисов компании в эти важные для всех армян дни было нашим основным приоритетом. Я горжусь тем, что высокопрофессиональный коллектив Beeline с достоинством выполнил все поставленные перед ним задачи, а  мобильная связь, интернет, сайт и наше мобильное приложение функционировали и обеспечивали наших абонентов и гостей столицы простыми и удобными услугами Beeline»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что для противодействия кибератакам информационные ресурсы компании были заблаговременно и надежно защищены специализированными средствами, в том числе, программным обеспечением. Для бесперебойной работы мобильной сети в районе мемориального комплекса «Цицернакаберд» компания задействовала дополнительные стационарные и передвижные базовые станции мобильной связи.