17:49 | 29.06.15 | Նորություններ | 4755
Beeline-ի եւ Տեխնոլոգիական Զարգացման Կենտրոնի համատեղ մշակած App Armenia բջջային հավելվածը App Store եւ Google Play մարքեթներում Հայաստանում ներբեռնումների թվով շարունակում է մնալ առաջատար:
App Armenia հարթակը եւ հավելվածը գործարկվել են 2014 թ. դեկտեմբերի 20-ին: Կես տարվա ընթացքում հավելվածը App Store եւ Google Play մարքեթներից ներբեռնվել է ավելի քան 17 000 անգամ: App Armenia բջջային հավելվածը հնարավորություն է տալիս օգտվել բազմազան բջջային բովանդակությունից, ներբեռնել այն, կիսվել ընկերների հետ եւ այլն: Այժմ բջջային հավելվածի համակարգում առկա է ավելի քան 250 հավելված, 1360 պաստառ, 1960 ռինգտոն եւ ձայնային ծանուցումների 520 ֆայլ:
Հունվար ամսից սկսած համակարգից կատարված ներբեռնումների քանակը հետեւյալն է. 31 000 այլ հավելվածներ, 35 000 պաստառներ, 45 000 ձայնային եւ 15 000 ազդանշանային ֆայլեր:
«Beeline առաջիններից էր Հայաստանում, որ իրականացնում է բազմաթիվ ծրագրեր՝ ուղղված հայալեզու բջջային հավելվածների եւ բովանդակության զարգացմանը։ Համագործակցելով տեղական մասնագետների հետ, ինչպես նաեւ հաշվի առնելով մեր արտասահմանյան գործընկերների փորձը մենք կարողացանք ստեղծել App Armenia հավելվածը, գործարկեցինք այլ հավելվածներ, կազմակերպեցինք կլոր սեղաններ, ֆորումներ եւ քննարկումներ։ Մենք ուրախ ենք, որ մեր բոլոր ջանքերն այժմ հիմք են հանդիսանում երկրում բջջային բովանդակության ոլորտի հետագա զարգացման համար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
App Armenia համակարգը բաղկացած է երկու հիմնական մասից՝ Web եւ Mobile: App.am կայքն օգտատերերին հնարավորություն է ընձեռում գրանցվել եւ ստեղծված էջում ներկայացնել սեփական պաստառները կամ ձայնային ֆայլերը, իսկ բջջային հավելվածի միջոցով՝ իրենց սմարթֆոններում օգտագործել App.am կայքի ամբողջ բովանդակությունը:

17:49 | 29.06.15 | Новости | 4542
Мобильное приложение App Armenia совместной разработки Beeline и Центра технологического развития продолжает занимать лидирующую позицию в магазинах App Store и Google Play по количеству закачек из Армении.
Платформа и приложение App Armenia были запущены 20 декабря 2014 года. За полгода приложение было скачано более 17000 раз: поровну из магазинов App Store и Google Play. Мобильное приложение App Armenia дает возможность пользоваться разнообразным мобильным контентом, самим загружать его, скачивать, делиться с друзьями и т.д. На данный момент в системе мобильного приложения уже есть более 250 других приложений, 1360 обоев, 1960 рингтонов и 520 файлов звуковых оповещений.
Начиная с января 2015 года из приложения App Armenia было закачано: более 31000 других приложений, 35000 обоев, 45000 рингтонов и более 15000 оповещений.
«Beeline одним из первых в Армении взял на себя роль локомотива в развитии сферы мобильных приложений и армяноязычного мобильного контента. В сотрудничестве с местными разработчиками, а также, учитывая опыт наших зарубежных коллег, мы смогли создать платформу App Armenia, запустить другие приложения, организовали круглые столы форумы и обсуждения. Мы рады, что все эти усилия сегодня становятся фундаментов для дальнейшего развития отрасли мобильного контента в стране», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Благодаря App Armenia число закачек многих армяноязычных приложений достигло нескольких тысяч, что свидетельствует о том, что эта платформа стала настоящим катализатором развития сферы мобильных проектов и приложений в Армении. Мы продолжаем развивать проект, пополняем его армяноязычным контентом и качественными фото и аудио материалами», – отметил директор фонда «Центр Технологического развития» Самвел Чахалян.