06:09 | 10.06.16 | Նորություններ | 6326
Ալեքսիս Օհանյանը Սան Ֆանցիսկոյում տեղակայված Reddit-ի կենտրոնական գրասենյակում ընդունել է հայկական պատվիրակությանը:
Նա իր Ֆեյսբուքի էջում տեղադրել է հանդիպումից լուսանկար:
Ֆորումի կազմակերպիչներից Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամում (ՁԻՀ) նշել են, որ հանդիպումը կայացել է «Հայաստան. ՏՏ ֆորում»-ի շրջանակում:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանը, փոխնախարար Էմիլ Տարասյանը, ՁԻՀ տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը եւ այլք:
Հանդիպման շրջանակում հայկական պատվիրակությունը հանդիպել է նաեւ Reddit-ի տնօրեն Սթիվ Հոֆմանի, գլխավոր խորհրդական Մելիսա Թիդվելի եւ ընկերության այլ ներկայացուցիչների հետ:
Հիշեցնենք, որ «Հայաստան. ՏՏ ֆորում»-ը (Armenia IT Forum) կկայանա այսօր Սիլիկոնյան հովտում՝ Synopsys ընկերության կենտրոնակայանում: Միջոցառման շրջանակում կլինեն նաեւ այցելություններ դեպի տարբեր կազմակերպություններ՝ Սիլիկոնյան հովտի վերջին զարգացումներին ծանոթանալու նպատակով:
«Հայաստան. ՏՏ ֆորում»-ը կազմակերպվում է ArmTech Congress-ի շրջանակում՝ Ձեռնարկությունների ինկուբատորի հիմնադրամի, ՀՀ կառավարության եւ Համաշխարհային բանկի, Ձեռներեցության զարգացման եւ ղեկավարների վերապատրաստման կենտրոն (CEED) հիմնադրամի կողմից: Կազմակերպիչների թվում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) եւ ՏՏ գործատուների միությունը:

06:09 | 10.06.16 | News | 6311
Enterprise Incubator Foundation (EIF) noticed that the meeting took place in the framework of Armenia IT Forum.
The meeting was attended by Armenian Minister of Economy Artsvik Minasyan and Deputy Minister Emil Tarasyan, EIF Director Bagrat Yengibaryan, and others.
Reddit CEO Steve Huffman, General Counsel Melissa Tidwell and other representatives of the company also met the Armenian delegation.
It is worth reminding that Armenia IT Forum is to take place today at the headquarters of Synopsys company in Silicon Valley. The forum will include visits to various companies, with the purpose of learning the latest developments of Silicon Valley.
Armenia IT Forum is organized in the framework of ArmTech Congress by Enterprise Incubator Foundation, Armenian Government and Central Bank, and Centre for Entrepreneurship Education and Development (CEED). Union of Information Technology Enterprises (UITE) and Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia (UMBA) are also among the organizers of the forum.