07:42 | 30.06.16 | Նորություններ | 5061
Այս տարի World StartUp Cup-ի եզրափակիչը կանցկացվի օգոստոսի 3-5-ը Վաշինգտոնում, որին Հայաստանից կմասնակցի Armenia StartUp Cup 2015-ի հաղթող HY Pictures-ը:
Հայկական պատվիրակության կազմում են նաեւ Armenia StartUp Cup 2015թ. գլխավոր հովանավոր «Այ Էյ Բի» բիզնեսի միջազգային ակադեմիան, հայկական ստարտափներ եւ ձեռնարկատիրական էկոհամակարգի ներկայացուցիչներ, հրեշտակ ներդրողներ, վենչուրային մասնագետներ եւ այլն:
«Այ Էյ Բի»-ում նշել են, որ շուրջ 1000 սկսնակ բիզնեսներ եւ ՓՄՁ-ներ մասնակցություն են ունեցել 65 ազգային մրցույթներում, որոնց արդյունքում յուրաքանչյուր երկրից ընտրված ֆինալիստները կմասնակցեն World StartUp Cup 2016-ին: Վերջիններս ժյուրիին կներկայացնեն իրենց բիզնես մոդելները:
World StartUp Cup 2016-ը եռօրյա բարձր ինտերակտիվ միջոցառում է, որը ներառում է առաջին WECREATE գագաթաժողովը: Տարբեր ընկերությունների գործադիր տնօրեններ եւ կազմակերպիչներ կկիսվեն իրենց անձնական պատմություններով, համայնքներում կանանց ազդեցության մեծացման հիմնախնդիրներով եւ այլն:
StartUp Cup-ը ձեռնարկատիրական հավաքագրման ծրագրի համաշխարհային ցանց է, որի միջոցով ձեռնարկատերերը հզորացնում են համայնքները եւ ստեղծում ձեռնարկատիրական էկոհամակարգ:

World StartUp Cup 2016 Final will be held in Washington, DC August 3-5: Armenia StartUp Cup 2015 winner HY Pictures will present Armenia there.
The Armenian Delegation will include the main sponsor of Armenia StartUp Cup 2015 IAB International Academy of Business, Armenian startups and entrepreneurs from various sectors, angel investors and venture capitalists, representatives from ministry of economy and various interested NGOs and foundations, involved in Armenian entrepreneurial ecosystem development.
IAB mentioned that over 1,000 startups and SME’s participated in 65 national competitions for the prestige of presenting at the world finals. Now the top finalist from each national competition is eligible for World StartUp Cup 2016. These startups will present their business model to a global panel.
The World StartUp Cup 2016 is three days of highly interactive events including the first WECREATE Summit. Executive Directors and Organizers will be sharing personal stories and lessons on the challenges of growing women empowerment communities, etc.
StartUp Cup is a global network of entrepreneurial mobilization projects that entrepreneurs use to create entrepreneurial ecosystem.