11:19 | 27.02.17 | Նորություններ | 15797
Բրիտանական ֆիլմերի 15-րդ փառատոնի հյուրերը՝ Nerdero ընկերության տնօրեն Քերոլայն Պիրեսը եւ Together Films ընկերության տնօրեն Սառա Մոսսեսը, փետրվարի 20-24-ը դասընթացներ են անցկացրել հայ ուսանողների եւ «Թումո» կենտրոնի սաների համար:
Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի գլխավոր հովանավորն է Beeline–ը Հայաստանում:
«Անչափ ուրախ ենք, որ փառատոնի շրջանակում տարեցտարի ընդլայնվում են դասընթացների շրջանակն ու բնույթը: Հուսով ենք, թվային տեխնոլոգիաները կաջակցեն հայ երիտասարդներին վիզուալ էֆեկտների կերտման եւ ֆիլմարտադրության ոլորտում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի շրջանակում յուրաքանչյուր տարի մենք ներկայացնում ենք ոչ միայն բրիտանական լավագույն կինոն, այլեւ հայ մասնագետների եւ ուսանողներին փոխանցում բրիտանացի մասնագետների փորձը»,- ասել է Բրիտանական խորհրդի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:

11:19 | 27.02.17 | News | 15765
CEO at Nerdero Caroline Pires and CEO at Together Films Sarah Mosses, hosted in Armenia within the frames of 15th British Film Festival, hold courses for Armenian students and pupils of Tumo Center for Creative Technologies on February 20-24.
“We are really happy to witness that the circle of courses and their nature is expanding every year within the frames of this festival. We are hopeful that technologies will support the Armenian youth in the spheres of visual effect creation and films production,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.
“In addition to introducing the best British films within the frames of the festival, but we also share every year the experience of British professionals with Armenian specialists and students,” said Director at British Council Armenia Arevik Saribekyan.