11:19 | 27.02.17 | Նորություններ | 15797
Բրիտանական ֆիլմերի 15-րդ փառատոնի հյուրերը՝ Nerdero ընկերության տնօրեն Քերոլայն Պիրեսը եւ Together Films ընկերության տնօրեն Սառա Մոսսեսը, փետրվարի 20-24-ը դասընթացներ են անցկացրել հայ ուսանողների եւ «Թումո» կենտրոնի սաների համար:
Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի գլխավոր հովանավորն է Beeline–ը Հայաստանում:
«Անչափ ուրախ ենք, որ փառատոնի շրջանակում տարեցտարի ընդլայնվում են դասընթացների շրջանակն ու բնույթը: Հուսով ենք, թվային տեխնոլոգիաները կաջակցեն հայ երիտասարդներին վիզուալ էֆեկտների կերտման եւ ֆիլմարտադրության ոլորտում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի շրջանակում յուրաքանչյուր տարի մենք ներկայացնում ենք ոչ միայն բրիտանական լավագույն կինոն, այլեւ հայ մասնագետների եւ ուսանողներին փոխանցում բրիտանացի մասնագետների փորձը»,- ասել է Բրիտանական խորհրդի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:

11:19 | 27.02.17 | Новости | 15784
Гости 15-го фестиваля британских фильмов – директор компании Nerdero Керолайн Пирес и директор компании Together Films Сара Моссес - 20-24 февраля провели курс для армянских студентов и воспитанников центра «Тумо».
Главный спонсор Фестиваля британских фильмов – Beeline в Армении.
«Мы бесконечно рады, что в рамках фестиваля из года в год расширяются рамки и характер курсов. Надеемся, что цифровые технологии помогут армянской молодежи с созданием эффектов и фильмопроизводством», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«В рамках Фестиваля британских фильмов ежегодно мы представляем не только лучшие британские ленты, но и передаем армянским специалистам и студентам опыт британских экспертов», - сказала директор Британского совета Аревик Сарибекян.