16:28 | 30.10.17 | Նորություններ | exclusive 17477
Երեւանում նոյեմբերի 11-ին կկայանա Go Native 2017 տեխնիկական կոնֆերանսը, որի հիմնական թեմաներն են լինելու մոբայլ, վեբ, front-end եւ back-end ծրագրավորումը:
Itel.am-ի հետ զրույցում միջոցառման կազմակերպիչներից Դավիթ Սիրադեղյանը նշել է, որ կոնֆերանսի կազմակերպման գաղափարն առաջացել է 2 տարի առաջ:
«Միշտ օնլայն հետեւում էի դրսում անցկացվող նմանատիպ կոնֆերանսներին, նոր բաներ էի սովորում եւ զգում էի, որ նման կոնֆերանս կազմակերպելու պակասը Հայաստանում զգացվում է: Այստեղ կան շատ լավ ծրագրավորողներ, բայց այս ձեւաչափով միմյանց հետ գիտելիքներով եւ փորձով կիսվելը բացակայում էր: Երբեմն կազմակերպվող Developer Meetup-ներն էլ շատ անկանոն էին, եւ դրանց ժամանակ առավելագույնը երկու խոսնակ էր ելույթ ունենում: Այս տարի գարնանը Բեռլինում մի տեխնիկական կոնֆերանսի մասնակցեցի, ոգեւորված վերադարձա Հայաստան եւ որոշեցի, որ պետք չէ նստել ու սպասել, թե երբ կգա այն օրը, երբ ինչ-որ մեկը նման կոնֆերանս կկազմակերպի Հայաստանում: Օնլայն սոցհարցում անցկացրեցի, հասկանալու համար, թե որքանով այն հետաքրքիր լսարանին: Արդյունքում պարզվեց, որ պահանջարկը շատ մեծ է»,- նշել է նա:
Դավիթ Սիրադեղյանի խոսքով՝ միջոցառման տոմսերն անվճար էին եւ սպառվել են երկու օրում:
«Պահանջարկն այնքան մեծ էր, որ եթե սկզբում որոշել էինք 100 մասնակից ունենալ, ապա արդյունքում այս թիվը հասավ 280-ի»:

16:28 | 30.10.17 | News | exclusive 17291
Go Native 2017 tech conference will be held on November 11, Yerevan. The main topics will be mobile, web, front-end and back-end programming.
One of the organizers of the event Davit Siradeghyan mentioned in an interview to Itel.am that the idea of the conference came 2 years ago.
“I have always followed similar conferences held abroad. I learned a lot of things and understood that Armenia lacked this level of events. We have a number of great programmers here, but we do not share knowledge and experience with each other in this format. Developer Meetups, held in Armenia sometimes, were not regulated with about 2 speakers involved. I participated in a tech conference in Berlin this year, and decided that you did not have to sit and wait until someone organized an event like that one in Armenia. I held an online social survey to understand to what extent the Armenian public was interested. The survey showed that the demand is high,” he remarked.
According to Davit Siradeghyan, the free-of-charge tickets for the conference were distributed in 2 days.