14:16 | 17.11.17 | Նորություններ | 26710
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը «Մերգելյան» ակումբում հանդես է եկել դասախոսությամբ, որի ժամանակ ներկայացրել է բիզնեսի զարգացման իր տեսլականը՝ մասնավորապես հեռահաղորդակցության ոլորտում։
«Թվային տեխնոլոգիաներ եւ ապագայի բիզնես» դասախոսության ընթացքում ընկերության ղեկավարը պատմել է այն մասին, թե ինչպես պետք է բիզնեսները հարմարվեն ժամանակակից աշխարհին եւ ինչպիսի փոփոխությունների ենթարկվեն զարգանալու համար։ Ներկաների հետ Անդրեյ Պյատախինը կիսվել է իր ղեկավարած ընկերության փորձով, ինչպես նաեւ աշխարհի առաջատար ընկերությունների՝Amazon-ի, Facebook-ի, Uber-ի եւ այլն, որոնց ղեկավարների հետ հանդիպումներ է ունեցել վերջերս։
«Այսօր աշխարհը փոփոխվում է շատ արագ եւ մենք հայտնվել ենք լրիվ նոր՝ թվային իրականության մեջ։ Դա սկզբունքորեն փոխում է աշխատանքային պայմաններն ու զարգացման նախադրյալները։ Աշխատանքի կազմակերպման հին մոդելները էլ չեն աշխատում, եւ մենք էլ որպես հեռահաղորդակցության եւ ՏՏ ոլորտում աշխատող ընկերություն պարտավոր ենք շարժվել թվայնացման ճանապարհով»,- նշել է Անդրեյ Պյատախինը:
«Մերգելյան ակումբ» նախագիծը 2015-ից իրականացվում է «Նյու Թեքնոլոջի Էդուքեյշն Ֆոնդ» (NTEF) բարեգործական հիմնադրամի կողմից:

Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin delivered a lecture at Mergelyan Club on his vision of business development particularly in the sector of telecommunications.
Within the frames of “Digital Technologies and Future Business” lecture, Andrey Pyatakhin told about the changes that businesses should implement for their further development, as well as the way they should adopt to requirements of the modern world. Beeline Armenia CEO shared with participants of the event the experience of the company which he currently leads. He has recently met with the heads of world’s leading companies like Amazon, Facebook, Uber and others, which were also covered during his lecture.
“The world is rapidly moving forward, and today we find ourselves in a completely new digital reality, which principally changes the working conditions and prerequisites for success. The old models do not work now, and being telecommunications and IT company, we should be moving towards digitization,” Andrey Pyatakhin said.