09:44 | 14.11.18 | Նորություններ | exclusive 8942
Հայաստանյան ստարտափները կարող են մասնակցել փետրվարի 21-22-ը Ռիգայում կայանալիք TechChill տեխնոլոգիական միջոցառման շրջանակում անցկացվելիք Fifty Founders Battle մրցույթին:
Մրցույթը նախատեսված է Բալթյան երկրների, Նորդիկ (Դանիա, Ֆինլանդիա, Իսլանդիա, Նորվեգիա, Շվեդիա) տարածաշրջանի, ինչպես նաեւ ԱՊՀ երկրների 50 լավագույն ստարտափների համար:
Itel.am-ին TechChill-ի կազմակերպչական թիմում տեղեկացրել են, որ մրցույթը բաց է սաղմնային եւ նախնական փուլում գտնվող ստարտափների համար:
Հայտերը հասանելի են այստեղ: Վերջնաժամկետը դեկտեմբերի 14-ն է:
Fifty Founders Battle-ն անցկացվում է Silicon Vikings Startup World Cup մրցույթի հետ համատեղ:
TechChill-ում նշել են, որ թոփ 50 ստարտափները գլխավոր բեմից կներկայանան վենչուրային ներդրողների, բիզնես հրեշտակների, ԶԼՄ-ների եւ ժյուրիի առաջ: Մրցույթի հաղթողը կստանա €10 հազ. առձեռն մրցանակ՝ առանց որեւէ պարտավորության:
Մրցույթի շրջանակում մեկ ստարտափ կընտրվի մասնակցելու 2019թ. մայիսին Սան Ֆրանցիսկոյում կայանալիք Silicon Vikings Startup World Cup եզրափակչին:
Նշենք, որ փետրվարին կայանալիք TechChill տեխնոլոգիական միջոցառմանը ներկա կլինեն 2000-ից ավելի մասնակիցներ: Itel.am-ը վերջին երկու տարիներին լուսաբանել է մրցույթը:

09:44 | 14.11.18 | News | exclusive 9136
Armenian startups are welcome to apply for Fifty Founders Battle, a technological contest within TechChill due to be held in Riga on February 21-22.
The competition showcases 50 best and most promising startups from the Baltics, Nordics (Denmark, Finland, Iceland, Norway and Sweden) and Central and Eastern Europe (CEE).
TechChill’s organizing team has told Itel.am that the contest is open for seed and early stage startups.
The application is available here and has to be submitted until December 14.
Fifty Founders Battle is held in partnership with Silicon Vikings Startup World Cup.
The 50 finalists will pitch their ideas on stage in front of investors, potential clients, media, the jury and other attendees, TechChill said. The winner will receive 10 000 EUR with no obligations.
Additionally, Silicon Vikings Startup World Cup will choose one startup that to participate in the finals in San Francisco, in May 2019.
The TechChill event in February will be attended by over 2000 people. Itel.am has covered TechChill for the past two years.