13:30 | 26.02.19 | Նորություններ | 9697
Վերաբացված թանգարանի առաջին հյուրերն են դարձել Չեխովի անվան միջնակարգ դպրոցի 4-րդ դասարանի աշակերտները։ Նրանց համար կազմակերպվել է շրջայց թանգարանում եւ ընկերության գլխամասային գրասենյակում։
Beeline-ի Կապի թանգարանում ներկայացված են Հայաստանում հեռախոսային կապի զարգացման պատմությանը վերաբերող նյութեր, ինչպես նաեւ երկրում ներդրված կապի ժամանակակից տեխնոլոգիաների ցուցանմուշներ: Թանգարանի հավաքածուն թույլ է տալիս ծանոթանալ Հայաստանում հեռահաղորդակցության սարքավորումների ՝ ֆիքսված, մոբայլ եւ ինտերնետ կապի միջոցների զարգացման պատմությանը՝ 20-րդ դարի սկզբից մինչ այսօր։
Թանգարանի նմուշները ներկայացնում են նաեւ հայ կապավորների կյանքի ուշագրավ էջերը, այդ թվում՝ նրանց ներդրումը երկրաշարժի գոտում կապի վերականգնման գործում։
«Beeline-ի գլխամասային գրասենյակում լայնածավալ վերանորոգման աշխատանքների հետ կապված մենք ստիպված էինք ժամանակավորապես դադարեցնել թանգարանի աշխատանքը, սակայն այսօրվանից բոլոր ցանկացողներին հպարտությամբ հրավիրում ենք այցելել մեր նորացված թանգարանը, որն ընդլայնվել է թե՛ տարածքային, թե՛ ցուցանմուշների քանակի առումով։ Ի դեպ, մեր թանգարանի հավաքածուն անընդհատ լրացվում է եւ բոլոր՝ նույնիսկ 20-րդ դարի սկզբի նմուշները սարքին են, ինչում այցելուները կարող անձամբ համոզվել»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Կապի Թանգարանը գործում է հետեւյալ հասցեում՝ Երեւան, Ազատության պողոտա 24/1։ Այցելություններն անվճար են եւ իրականացվում են ուրբաթ օրերին՝ նախնական գրանցմամբ։ Գրանցվելու համար անհրաժեշտ է գրել org@beeline.am էլ. հասցեին կամ զանգահարել + 37410290523 հեռախոսահամարով։
Թանգարանը բացվել է 2012թ.։ Այն բազմիցս միացել է «Թանգարանների գիշեր» միջազգային ակցիային եւ գործունեության ընթացքում ընդունել է հազարավոր այցելուների։

Beeline Communication Museum has been reopened for visitors after the restoration.
The first guests of the museum were students of the 4th grade from Anton Chekhov School. A tour was organized at the museum and the company’s Head Office.
The museum features materials on the development of telephone communication and history of the company, as well as various exhibits on modern communication technologies, incorporated in the country. The collection of the museum allows getting acquainted with telecommunication devices in Armenia: the history of development of fixed, mobile and internet connection from 20th century up today.
“Due to the large-scale restoration works at Beeline Head Office, we had to temporarily close the museum. Starting from today we are proud to invite those interested to our replenished museum, which has expanded in terms of both territory and the number of exhibits. By the way, the collection of our museum is constantly developing and all our exhibits even those from the beginning of the 20th century operate, which people can see by paying a visit to our museum,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin noted.
The museum is located on 24/1 Azatutyan Av., Yerevan. The visits are free of charge and available on Fridays, upon prior registration. To book a tour, it is necessary to write to org@beeline.am or dial + 37410290523.