10:49 | 15.03.19 | Նորություններ | 6933
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 14-ին ընդունել է Index Ventures վենչուրային հիմնադրամի ներկայացուցիչներին:
Հիմնադիր Նինա Աչաջյանը, Մայք Վոլպին եւ Դոմինիկ Վիդալը, որոնք մինչ նշված հիմնադրամում ներգրավվելը՝ գործունեություն են ծավալել Cisco, Amazon, Yahoo եւ այլ հայտնի ընկերություններում, վարչապետին են ներկայացրել Index Ventures-ի գործունեությունն ու Հայաստանի ստարտափներում ներդրումային նախագծեր իրականացնելու ուղղությամբ իրենց ծրագրերը:
Նրանք նշել են, որ բարձր են գնահատում Հայաստանում ՏՏ ոլորտում տեղի ունեցող դրական զարգացումներն ու շահագրգռված են համագործակցության զարգացմամբ ու ընդլայնմամբ:
Բացի տեխնոլոգիական եւ ինժեներական տարբեր ծրագրերի իրականացումից՝ Index Ventures-ի թիմը պատրաստվում է հայկական նորաստեղծ ընկերություններին ներկայացնել Սիլիկոնյան հովտում ներդրումներ ստանալու տարբերակները, տեխնոլոգիական ոլորտի միտումները:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է համագործակցել Index Ventures-ի հետ եւ քննարկել ներդրումային ծրագրերի կյանքի կոչմանն ուղղված առաջարկները: Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը հետեւողական քայլեր է իրականացնում նաեւ բիզնես միջավայրի շարունակական բարելավման ուղղությամբ:

10:49 | 15.03.19 | News | 7192
The delegation included founder Nina Achadjian, Mike Volpi and Dominique Vidal, who were involved in Cisco, Amazon, Yahoo and other well-known companies before coming to Index Ventures. They introduced Prime Minister Pashinyan and Minister of Transport, Communication and Information Technologies Hakob Arshakyan to the activity of Index Ventures and the company’s plans to invest in Armenian startups.
The delegation expressed high appreciation of the positive developments taking place in Armenia’s IT sector and the interest in launching and developing cooperation with Armenian partners.
In addition to technological and engineering projects, Index Ventures is going to introduce the ways of getting investments in Silicon Valley and the trends in the technological sphere.
Noting that the government of Armenia is keen to cooperate with Index Ventures, Nikol Pashinyan stressed that the government is taking consistent steps to improve the business environment.