17:14 | 02.04.19 | Նորություններ | 10368
Ucom ընկերության կողմից ստեղծված uCloud ամպային համակարգը վերածվել է առանձին պորտալի, որը թույլ կտա նվազեցնել ՏՏ ենթակառուցվածքի ներդրման, սպասարկման եւ զարգացման ծախսերը։
uCloud ամպային համակարգի ucloudspace.am պորտալը ստարտափներին եւ խոշոր ընկերություններին հնարավորություն է ընձեռում ունենալ առանձին վիրտուալ սերվերների տեսակներ, տարբեր ամպային ծրագրեր եւ այլ ամպային լուծումներ։
Պորտալում օգտատերը կարող է ծանոթանալ մատուցվող ծառայություններին, առցանց գրանցվել, առցանց վճարումներ իրականացնել, մեկ ինտերֆեյսի միջոցով կառավարել ծառայությունները: Պորտալի միջոցով Ucom-ն առաջարկում է IaaS ծառայություն (ենթակառուցվածքը որպես ծառայություն), որը թույլ է տալիս uCloud ինտերֆեյսում ինքնուրույն ստեղծել վիրտուալ սերվերներ, գործածել տարբեր օպերացիոն համակարգեր, կառուցել սեփական ցանցային ենթակառուցվածքը:
Ի տարբերություն հայաստանյան մի շարք ընկերությունների, որոնք տրամադրում են միայն վիրտուալ սերվերներ, uCloud-ը թույլ է տալիս լիովին անկախ միջավայր ստեղծել, որտեղ կարելի է միաժամանակ օգտագործել եւ կառավարել տարբեր պրոդուկտներ:
«Առաջիկայում առավել կզարգացնենք մեր պատրաստի հարթակները (PaaS) եւ ծրագրային ծառայությունները (SaaS): Ներկայումս պորտալի միջոցով կարելի է նաեւ գրանցել դոմեններ, օգտվել ընդհանուր հոսթինգ ծառայությունից, մասնավորապես՝ ստեղծել վեբ-կայքեր եւ տեղակայել դրանք առցանց սերվերների վրա: Մենք առաջարկում ենք նաեւ համատեղակայում կամ ֆիզիկական հոսթինգ, որը ենթադրում է հաճախորդին պատկանող սարքավորման տեղադրում մեր տվյալների կենտրոնում»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

17:14 | 02.04.19 | Новости | 10393
Созданная компанией Ucom облачная система uCloud отныне преобразована в отдельный портал, который позволит сократить затраты на внедрение, обслуживание и развитие инфраструктуры ИТ.
Портал ucloudspace.am облачной системы uCloud позволит стартапам и крупным компаниям иметь отдельные типы виртуальных серверов, различные облачные программы и другие облачные решения.
На портале ucloudspace.am пользователь сможет ознакомиться с предоставляемыми услугами, пройти онлайн-регистрацию, произвести онлайн-платежи, управлять услугами через единый интерфейс. Посредством портала компания Ucom предлагает услугу IaaS (Инфраструктура как услуга), которая позволяет самостоятельно создавать виртуальные серверы в интерфейсе uCloud, использовать различные операционные системы, создавать собственную сетевую инфраструктуру.
В отличие от ряда армянских компаний, которые предлагают только виртуальные серверы, uCloud позволит создать полностью независимую среду, в которой можно одновременно использовать различные продукты и управлять ими.
«В ближайшее время мы сосредоточимся на развитии наших уже готовых платформ (PaaS) и программных услуг (SaaS). А уже сейчас через портал можно также регистрировать домены, пользоваться услугой общего хостинга, в частности, создавать веб-сайты и размещать их на онлайн-серверах. Мы предлагаем также совместный или физический хостинг, что подразумевает установку принадлежащего клиенту оборудования в нашем дата-центре», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.