15:03 | 31.05.19 | Նորություններ | 10322
Այս ուրբաթն ընկերությունը նվիրեց Երեխաների պաշտպանության օրվան եւ աշխատակիցների երեխաների համար կազմակերպեց մեծ տոն ՝ հետաքրքիր եւ զվարճալի միջոցառումներով։
Մասնավորապես, երեխաների համար կազմակերպվել էին քիմիական շոու, էլեկտրական «Տեսլա» շոու, ինչպես նաեւ շոու Վան Դե Գրաաֆի գեներատորի օգտագործմամբ։ Բացի այդ փոքրիկների համար գործում էին դեմքի նկարչության եւ քաղցրավենիքի տաղավարները։
«Ամեն ամսվա ուրբաթ օրը մեր աշխատակիցների երեխաները մեզ հյուր են գալիս, եւ յուրաքանչյուր նման ուրբաթ վերածվում է փոքր տոնի։ Երեխաների պաշտպանության օրվան ընդառաջ մենք որոշեցինք այդ տոնն ավելի մեծ դարձնել եւ մեր փոքրիկ հյուրերի համար բազմաթիվ զվարճալի եւ կրթական միջոցառումներ պատրաստեցինք։ Փոքրիկների երջանիկ դեմքերից կարելի է տեսնել, որ այսօրվա՝ մայրիկի կամ հայրիկի աշխատավայր այցելությունը նրանք դեռ երկար կհիշեն»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Հայաստանում Beeline-ի մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ կազմակերպական զարգացման տնօրենի ժ/պ Աշխեն Պողոսյանն էլ մատնանշեց տոնի նորարարական տարրը։
«Մեր երեխաների համար այսօրվա միջոցառումը ժամանակակից աշխարհի ոգուն համապատասխան է՝ առաջարկել ենք երեխաներին ուրախ եւ տոնական միջավայրում փորձեր անել ու տեսնել սովորական իրերը նորարար կատարմամբ։ Ոգեւորված են ոչ միայն փոքրիկները, այլեւ նրանց ծնողները, իսկ դա նշանակում է, որ տոնը ստացված է։ Վստահ եմ, որ երեխաները տուն կվերադառնան փայլող աչքերով եւ նոր բաներ սովորելու եւ բացահայտելու ցանկությամբ»։

15:03 | 31.05.19 | Новости | 10658
Традиционно каждую последнюю пятницу месяца в Beeline проводится «День детей». Сегодняшнюю пятницу компания приурочила к Международному дню защиты детей и организовала для детей сотрудников торжественный праздник с интересными образовательными и развлекательными мероприятиями.
В частности, для детишек были организованы химическое шоу, электрические «Тесла шоу» и шоу с использованием генератора Ван де Граафа. Маленьких гостей также встретили павильоны с аквагримом и сладостями.
«Каждый месяц, в последнюю пятницу, к нам в гости приходят детки наших сотрудников, и каждая такая пятница превращается в маленький праздник. В преддверии дня защиты детей мы решили сделать этот праздник немного больше и организовали для всех наших маленьких гостей массу развлекательно-образовательных мероприятий. По счастливым лицам детишек очевидно, что сегодняшний визит на работу к мамам и папам они запомнят надолго», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
ВрИО директора по организационному развитию и работе с персоналом Beeline в Армении Ашхен Погосян обратила внимание на инновационную составляющую праздника:
«Сегодняшнее мероприятие для детей в духе нашего времени – мы предлагаем ребятишкам в праздничной веселой атмосфере поэксперементировать и увидеть обычные вещи в инновационном воплощении. Воодушевлены не только дети, но и их родители, значит, праздник удался! Уверена, ребята вернутся домой с горящими глазами и желанием познавать и открывать новое».