12:35 | 09.07.19 | Նորություններ | 8968
Մինասյանների ընտանիքը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր» տնաշինական կենտրոնի աջակցությունը ստացած ութերորդ ընտանիքն է Սյունիքի մարզում:
Ախլաթյան գյուղում այս օրերին շինարարություն է ընթանում: Կամավորության սկզբունքը սկսում է տարածվել եւ մշակույթ դառնալ նույնիսկ առանց գործընկերների միջամտության:
Աշխատանքային գործունեությամբ պայմանավորված, գործընկերները՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր» տնաշինական կենտրոնի ղեկավարները, միշտ չէ, որ կարողանում են միանալ շինարարությանը: Ընտանիքների կյանքն ու իրականացվող գործընթացը, սակայն, նրանց ուշադրության կենտրոնում են: Երբեմն էլ, մինչեւ հանդիպում՝ ֆիզիկական բացակայությունը լրացվում է ուղերձով:
«Հրա՛չ, տեղեկացված եմ, թե ինչ դժվարությունների միջով է անցել ընտանիքդ: Աշխատավայրից դիմում եմ քեզ, եղբայրներիդ ու հայրիկիդ: Գիտակցում եմ, թե որքան ուժեղ եք եւ ինչ կամք եք դրսեւորել, որպեսզի հաղթահարեք կյանքի հարվածները: Պայքարեք ձեր երազանքներն իրականացնելու համար: Դուք արժանի եք հարգանքի: Եղեք լավատես եւ վստահ մտածեք, որ նոր կառուցվող տան պատերի ներսում երջանիկ օրեր եք ապրելու»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:35 | 09.07.19 | Новости | 9283
Семья Минасян – 8-я в списке семей из Сюникской области, получивших поддержку от компании ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер».
В селе Ахлатян в эти дни проходят строительные работы. Принцип волонтерства начинает распространяться и становиться частью культуры – даже без вмешательства партнеров.
Руководители компаний-партнеров ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер» не всегда могут присоединиться к строительству. Однако процесс строительства и жизнь семей в центре их внимания. Поэтому иногда, перед встречей, физическое отсутствие восполняется посланием.
«Грач, я знаю, через какие трудности прошла твоя семья. Обращаюсь к тебе, к твоим братьям и отцу с рабочего места. Понимаю, насколько вы сильны и какую волю вы продемонстрировали, чтобы преодолеть невзгоды жизни. Боритесь за то, чтобы реализовать свои мечты. Вы заслуживаете уважения. Будьте оптимистами и будьте уверены, что в стенах нового дома вас ждут счастливые дни»,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.