10:44 | 11.07.19 | Նորություններ | 9860
Շարունակելով Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի (ԳԱԿ) տասնամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը՝ կենտրոնը հուլիսի 9-ին ԹՈՒՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի Գյումրու մասնաճյուղում ներկայացրել է Beeline-ի աջակցությամբ իրականացված «Արվեստանոց» ցուցադրությունը, որը կտեւի մինչեւ հուլիսի 31-ը:
Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի «Արվեստանոց» կրթական նախագծի արդյունքում ստեղծված ցուցադրությունը տեղի էր ունեցել դեռեւս 2018թ. փետրվար-հունիս ամիսներին: Ֆոտոպատումը ներկայացնում է տասը ժամանակակից հայ նկարիչներին եւ նրանց արվեստանոցները, որտեղ Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի անդամների աչքերով բացահայտվում է արվեստագետների ստեղծագործական միջավայրն ու դրա բազմազանությունը:
«Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի անդամները միշտ հանդես են գալիս հետաքրքրական եւ ստեղծագործ նախաձեռնություններով, որոնց շարքում առանձնանում է «Արվեստանոց» նախագիծը: Շատ ուրախ ենք այդ նախագծի արդյունքում ստեղծված ցուցադրությամբ հանդես գալ ԹՈՒՄՈ-ի Գյումրու՝ Հայաստանի մշակութային կիզակետ հանդիսացող քաղաքներից մեկի մասնաճյուղում: Շնորհակալ ենք մեր մշտական գործընկեր Beeline-ին, ում աջակցության շնորհիվ կարողանում ենք իրականացնել այսպիսի յուրօրինակ ծրագրեր: Շնորհակալություն ենք նաեւ հայտնում ԹՈՒՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնին՝ «Արվեստանոց»-ը մայրաքաղաք Երեւանից Հայաստանի մարզերին հասցնելու շրջանակում համագործակցության համար»,- նշել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
«Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը 10 տարեկան է, եւ այդ տարիների մեծ մասը մենք եղել ենք նրա կողքին՝ աջակցելով կենտրոնում իրականացվող հիանալի նախագծերին: Շատ լավ է, որ մեր երիտասարդներին արվեստի հետ ծանոթացնելու գործընթացը դուրս է գալիս Երեւանից եւ տարածվում մարզերում: 10-ամյակը լավ առիթ է ոչ միայն ամփոփելու կատարված աշխատանքը, այլեւ առաջ գնալու եւ ավելի մեծ ծրագրեր մշակելու»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

10:44 | 11.07.19 | News | 10114
Within the scope of the events dedicated to the 10th Anniversary of the Cafesjian Center for the Arts (CCA), the Center presented the exhibition Art Studio realized with the support of Beeline at TUMO Gyumri branch on July 9. The exhibition will be open until July 31.
CCA presented the exhibition created as a result of the Cafesjian Teen Council's Art Studio educational project, which took place back in February-June 2018. The photo-story features ten contemporary Armenian artists and their studios, where the artists' creative environment and its diversity are revealed through the eyes of the Cafesjian Teen Council members.
"The Cafesjian Teen Council always initiates and implements interesting and creative projects. Art Studio stands out among those. We are delighted to present the exhibition, created as a result of that project, at the Gyumri branch of TUMO, in one of the focal cultural cities of Armenia. A special gratitude goes to our permanent partner Beeline, whose support enables us to implement such unique projects. We would also like to extend our gratitude to TUMO for cooperating with us in presenting Art Studio beyond our capital city Yerevan and into theregions of Armenia," stated Vahagn Marabyan, Acting Executive Director of the Cafesjian Center for the Arts.
"Cafesjian Center for the Arts turns 10, and the main part of that time we have been there to support wonderful projects implemented by the Center. It’s very good, that our youngsters get to learn about art not only in Yerevan, but also in regions of Armenia. 10 years of work is a good time to summarize done work and prepare bigger plans for the future", - mentioned Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The CCA and Beeline have been cooperating since 2011. In the frames of this long-term cooperation, teen, family and other educational programs with a focus on children and teenagers' aesthetic education are regularly implemented at the Center.