16:50 | 27.03.20 | Նորություններ | 253773
Դեռեւս արտակարգ դրության հայտարարմումից առաջ Ucom ընկերությունը կարանտինային հատուկ հսկողության վայրերում եւ բուժ. հաստատություններում` Ծաղկաձոր, Դիլիջան, Երեւան եւ այլ վայրեր, առողջապահության նախարարությանը օժանդակելու նպատակով եւ համագործակցությամբ իրականացրել է մի շարք աշխատանքներ:
Կառուցվել է ցանց, տեղադրվել եւ ավելացվել են սարքավորումներ, արագացվել են ինտերնետ արագությունները, ստեղծվել է անվճար WiFi հասանելիություն, ինչպես նաեւ անցկացվել է անվճար հեռուստատեսային ծառայություն կարանտինում գտնվող անձանց համար: Այժմ էլ գործընթացը շարունակվում է եւ կազմակերպություն հատուկ խմբերը իրականացնում են աշխատանքները:
«Մենք կարծում ենք, որ համաճարակի տարածման կանխարգելիչ միջոցառումները չպետք է առանց այդ էլ մեկուսացված մեր հայրենակիցներին կտրեն աշխարհի անցուդարձից, լավ հեռուստաբովանդակություն դիտելու կամ կրթվելու հնարավորությունից: Սա մեր սոցիալական պատասխանատվության մասն է հասարակության եւ առհասարակ մեր հայրենիքի նկատմամբ»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Նշենք նաեւ, որ կորոնավիրուսի պանդեմիայի արդյունքում առաջացած իրավիճակում Ucom ընկերությունը շարունակում է աշխատել արտակարգ ռեժիմով՝ աջակցելով անհատներին ու կազմակերպություններին կապի մեջ մնալ։
Ucom-ի սպասարկման կենտրոնները ժամանակավորապես չեն աշխատում՝ տեղափոխելով բոլոր գործարքներն առցանց տիրույթ։ Աշխատանքային պարտականությունները աշխատողների մեծ մասը շարունակում է իրականացնել տանից: Սակայն այս պայմաններում էլ, աշխատակիցները պահպանվում ինտերնետի եւ հերասոսակապի անխափան աշխատանքը:

Before the state of emergency was declared, Ucom had implemented certain works in the places of quarantine and medical institutions (including in Tsaghkadzor, Dilijan and Yerevan) to support and in cooperation with the Ministry of Health of Armenia.
The company installed a network, provided equipment, accelerated internet, installed free Wi-Fi, and provided free television for the quarantined people. The process is ongoing, realized by designated staff.
“We believe that the preventive measures against coronavirus should not further isolate our compatriots, who are already in quarantine. They should be able to read news and watch TV. This is part of our social responsibility before the society and the country,” said Ucom co-founder and Director General Hayk Yesayan.
Ucom works in emergency mode during the coronavirus epidemic in Armenia, keeping individuals and companies connected to the rest of the world. Ucom sale and customer care offices are temporarily closed and all functions are fulfilled online.