16:31 | 30.04.20 | Նորություններ | exclusive 8266
Itel.am-ին HIVE Ventures-ում հայտնել են, որ թեկնածուները պետք է լինեն տեխնոլոգիական ոլորտից, մինչեւ 30 տարեկան, ունենան հայկական ծագում:
«Մենք համոզված ենք, որ կարեւոր է փառաբանել այն երիտասարդ հայերին, որոնք նվաճումներ են գրանցել տեխնոլոգիաների ոլորտում»,- նշել են HIVE Ventures-ում:
Ընտրություն կատարելիս հաշվի կառնվեն հետեւյալ բաղադրիչները՝
-Ի՞նչ նվաճումներ է գրանցել թեկնածուն:
-Ի՞նչ դրական ազդեցություն է թեկնածուն ունեցել իր ընկերության կամ ոլորտի վրա:
-Որո՞նք են թեկնածուի անձնական հատկանիշները:
Հարցերի դեպքում կարելի է գրել team@hivefund.co հասցեին:
HIVE Ventures-ը հայկական ստարտափներին տրամադրում է ներդրումներ, մենթորություն եւ հասանելիություն՝ Սիլիկոնյան հովտի ռեսուրսներին: Ամերիկյան ընկերություններին էլ հիմնադրամն օգնում է Հայաստանում մասնաճյուղեր բացել:
HIVE Ventures-ը տեղակայված է Սան Ֆրանցիսկոյում եւ Երեւանում: Այն Հրայր եւ Աննա Հովնանյան հիմնադրամի նախաձեռնությունն է:

16:31 | 30.04.20 | News | exclusive 8267
To nominate yourself or somebody you know, please click here and complete the nomination by May 31, 2020.
HIVE Ventures has told Itel.am that the nominees must be in the field of technology, under the age of 30 as of May 31, 2020, and of Armenian descent.
“We hope that we find and surface young Armenians who deserve to be celebrated throughout this process,” HIVE Ventures said.
The judges will be looking to evaluate nominees across a few categories including:
-What has the nominee achieved?
-What impact has the nominee had in their company or in their field?
-What are personal attributes of the candidate?
Any questions can be addressed to team@hivefund.co.
HIVE Ventures provides Armenian startups with investment, mentorship, and access to Silicon Valley resources and network. In addition, HIVE helps U.S.-based companies open offices in Armenia.
HIVE Ventures is based in San Francisco and Yerevan and is backed by the Hirair & Anna Hovnanian Foundation.