16:38 | 07.07.20 | Նորություններ | 18171
«ԹԻՄ» ՍՊԸ-ն հայտարարություն է տարածել, տեղեկացնելով, որ այսօր կայացած ՏՄՊՊՀ նիստում քննարկվել է «ԹԻՄ» ՍՊԸ եւ «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ համակենտրոնացումը թույլատրելու հարցը։
Նիստի ընթացքում շոշափվել են ռազմավարական զարգացման, ներդրումային քաղաքականության, մարդկային կապիտալի ներգրավման եւ մի շարք այլ հարցեր։
«Գործարքից հետո նոր կազմակերպությունը բռնելու է զարգացման նոր ուղի, որտեղ ամենակարեւորը մարդկային կապիտալն է․ մենք պատրաստվում ենք մի շարք ծառայությունների սպասարկումը տեղափոխել եւ իրականացնել մեր աշխատակիցների ուժերով, ինչը ենթադրում է աշխատատեղերի ավելացում։ Կառուցվելիք նոր սերնդի ցանցը (NGN) նոր հնարավորություններ է բացելու Հայաստանի տնտեսական զարգացման համար»,- նշել են «ԹԻՄ» ՍՊԸ-ում:

ООО «ТИМ» распространило заявление, в котором отмечается, что на сегодняшнем заседании Госкомиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) обсуждался вопрос разрешения слияния ООО «ТИМ» и ЗАО «ВЕОН Армения».
В ходе заседания были затронуты вопросы стратегического развития, инвестиционной политики, вовлечения человеческого капитала и ряд других вопросов.
18:41 | 06.07.20 |
Ucom выступает против сделки «Тим» с «ВЕОН Армения»
«После сделки новая организация встанет на путь развития, где самое главное – человеческий капитал. Мы собираемся перенести службу ряда услуг и внедрить ее с помощью наших сотрудников, что подразумевает увеличение рабочих мест. Сеть нового поколения (NGN), которая будет построена, откроет новые возможности для развития экономики Армении»,- отметили в ООО «ТИМ».