13:49 | 12.08.20 | Նորություններ | 21402
«Նովաթել» ընկերության կողմից «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ 100 տոկոս բաժնեմասը ձեռք բերելու գործընթացին կմասնակցեն համաշխարհային համբավ ունեցող կազմակերպություններ, որոնց համաձայնությունն արդեն կա:
Այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է «Նովաթել» ընկերության գործադիր տնօրեն Մինաս Երզնկյանը՝ հավելելով, որ այդ կազմակերպությունների անունները կհրապարակեն ավելի ուշ:
Խոսելով նորաստեղծ ընկերության հիմնադիրների մասին՝ Մինաս Երզնկյանը նշել է, որ իրենք գործարարներ են, որոնք ծնվել-մեծացել, կրթություն են ստացել Հայաստանում, աշխատել համաշխարհային ճանաչում ունեցող ընկերություններում: Նրա խոսքով, ցանկանում են Հայաստանում ստեղծել զարգացած եւ մրցակցային կապ, ներկայացնել մատչելի սակագներ:
«Բարձր ենք գնահատում «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ի տեխնիկական եւ սպասարկող անձնակազմի աշխատանքը: Ցանկանում ենք, որ 4G կապն արագ զարգանա ոչ միայն մեծ քաղաքներում, այլեւ մարզերում, սահմանային գոտում, որովհետեւ 3-5 տարի հետո 3G կապը ընդհանրապես կվերանա: Առաջիկա տարիներին բոլորս խոսելու ենք ինտերնետ կապով՝ 4G ցանցով, օրինակ, մեսենջերների միջոցով:
Մենք գտնում ենք, որ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն Հայաստանում միակ ընկերությունն է, որը կարող է առանց ահռելի ծախսերի զարգացնել 4G կապը, մեծ կենտրոններում, ԲՈՒՀ-երում ներկայացնել 5G-ն եւ ցույց տալ դրա առավելությունը նախորդ սերնդի ցանցերի նկատմամբ, ինչպես նաեւ ապացուցել, որ այն անվտանգ է: Ի դեպ, 5G ցանցի բազային կայանները, եթե նախորդ սերնդի ցանցերի հետ համեմատենք, ավելի էժան են եւ որեւէ ֆինանսական խնդիր չեն առաջացնում»,- նշել է  «Նովաթել»-ի գործադիր տնօրենը:
Նա ընդգծել է, որ իրենց ընկերությունը կտրականապես դեմ է կրճատումներին, ավելին՝ գործարքի հաջող ավարտի դեպքում խրախուսման տարբեր մեթոդներ է մշակել աշխատակիցների համար. դրանց մասին կխոսեն ավելի ուշ:
«Այդպիսի կազմակերպությունների գնման գործընթացը շատ բարդ է, գոյություն ունեն սկզբնական պայմանավորվածություններ, նաեւ գաղտնիության մասին պայմանագիր, աուդիտ, վերջնական առաջարկ, դիմում կարգավորող մարմնին եւ հետո միայն սկսվում է վերջնական փուլը: Իրավունք չունեմ ասելու, թե այժմ որ փուլում ենք, քանի որ կա գաղտնիության մասին պայմանագիր, բայց, քանի որ այստեղ ենք, հետեւաբար՝ լուրջ գործընթացի մեջ ենք»,- ասել է Մինաս Երզնկյանը:
Նա հավելել է, որ «Նովաթել»-ը նոր ընկերություն է, որը բացվել է հատուկ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ի ձեռքբերման գործարքին մասնակցելու համար:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ի բաժնետոմսերը գնելու մտադրության մասին հայտնել է «Թիմ» ընկերությունը։

13:49 | 12.08.20 | Новости | 21405
В процессе приобретения 100 процентов акций ЗАО «ВЕОН Армения» компанией «Новател» примут участие авторитетные международные организации, договоренность с которыми уже достигнута.
Об этом на сегодняшней пресс-конференции в Ереване заявил учредительный директор компании «Новател» Минас Ерзнкян, добавив, что названия этих организаций будут опубликованы позднее.
Коснувшись учредителей новой компании, Минас Ерзнкян отметил, что они являются бизнесменами, которые родились, выросли и получили образование в Армении, работали в авторитетных международных компаниях. По его словам, они желают создать в Армении развитую и конкурентную услугу связи, предоставить выгодные тарифы.
«Мы высоко ценим работу технического и обслуживающего персонала «ВЕОН Армения». Хотим, чтобы связь 4G развивалась быстрее не только в больших городах, но и в областях, приграничной зоне, потому что через 3-5 лет связь 3G исчезнет. В ближайшие годы мы все будем разговаривать по интернет-сети, например, посредством мессенджеров.
Мы находим, что «ВЕОН Армения» - единственная компания в Армении, которая может без огромных затрат развивать сеть 4G, внедрить 5G в крупных центрах, ВУЗ-ах и показать его преимущество по отношению сетей предыдущего поколения, а также доказать, что она безопасна. Кстати, по сравнению с сетями предыдущего поколения базовые станции 5G более дешевые и не доставляют никаких финансовых проблем»,- отметил учредительный директор «Новател».
Он подчеркнул, что их компания категорически против сокращений в «ВЕОН Армения», более того, при успешной реализации сделки будут действовать различные методы поощрения сотрудников, о них будет сообщено позже.
«Процесс приобретения подобных организаций очень сложный, существуют первичные договоренности, а также договор о тайне, аудит, конечное предложение, нужно подать заявку в регулятор – и только потом начинается заключительный этап. У меня нет права говорить, на каком этапе мы на данный момент находимся, так как есть договор о тайне. Однако поскольку мы здесь, то отмечу, что мы на серьезном этапе»,- отметил Минас Ерзнкян.
Он добавил, что «Новател» является новой компанией, которая открылась специально для участия в процессе приобретения «ВЕОН Армения».