12:38 | 15.10.20 | Նորություններ | 57428
Վիվա-ՄՏՍ ընկերությունը հայտարարել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի համազգային` «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» խորագրով դրամահավաքին 100 մլն. ՀՀ դրամ նվիրաբերելու մասին:
Բացի այդ, Վիվա-ՄՏՍ-ի ու ՄոբիԴրամ դուստր ընկերության աշխատակիցները եւս կազմակերպել են հանգանակություն՝ հավաքելով 31 միլիոն ՀՀ դրամ: Այդ գումարը եւս փոխանցվել է հիմնադրամին:
Ընդհանուր առմամբ՝ Վիվա-ՄՏՍ ընկերության, ինչպես նաեւ Վիվա-ՄՏՍ-ի ու ՄոբիԴրամի աշխատակիցների կողմից հավաքագրվել ու հիմնադրամին փոխանցվել է 131 միլիոն դրամ:
«Ձեր անձնական ներդրումը կարող եք կատարել՝ նվիրաբերելով գումար «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին: Փոխանցումները կարող եք իրականացնել նաեւ MobiDram-ի տերմինալների ու հավելվածի միջոցով: Փոխանցումները կատարվելու են 0% միջնորդավճարով: Այսօր՝ առավել քան երբեւէ, մեր հայրենիքը մեր օգնության կարիքն ունի: Աջակցե՛նք մեր հայրենիքին»,- նշել են ընկերությունում:

Viva-MTS has announced it has donated AMD 100 million to the Hayastan All Armenian Fund in the framework of the nationwide “We are our borders.: All for Artsakh” fundraising campaign.
Additionally, the employees of Viva-MTS and its subsidiary MobiDram have also organized a fundraiser, collecting AMD 31 million. That amount has also been transferred to the fund.
In total, Viva-MTS as well as Viva-MTS and MobiDram employees have collected and donated AMD 131 million.
“You can make your personal contribution by donating money to the Hayastan All Armenian Fund. You can also make transfers through MobiDram terminals and application. Transfers will be made with 0% commission. Today, more than ever, our homeland needs our help. Let’s support our homeland,’ Viva-MTS said in a statement.