16:36 | 10.11.21 | Նորություններ | 15409
Ձեռնարկատիրության աշխարհի գավաթի (EWC) ազգային հաղթող Denovo Sciences-ը ընդգրկվել է գլոբալ եզրափակիչ փուլ անցած 25 մասնակիցների թվում եւ կներկայացնի Հայաստանը այս տարվա վերջում Սաուդյան Արաբիայում:
Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի (ՀԱՀ) Ձեռնարկատիրության եւ արտադրանքի նորարարության կենտրոնը (EPIC) հայտնում է, որ Denovo Sciences-ը մրցելու է ԱՄՆ-ի, Կանադայի, Մեծ Բրիտանիայի, Սինգապուրի, Չինաստանի, Հնդկաստանի եւ այլ երկրների ստարտափների հետ։
Հայաստանի ազգային եզրափակիչ փուլը կայացել էր հուլիսի 24-ին Երեւանում եւ երկու հայկական ստարտափներ՝ Denovo Sciences-ը եւ Zoomerang-ը ընտրվել էին որպես ազգային ներկայացուցիչներ։
«Հայաստանն առաջին անգամ է մասնակցում այս գլոբալ մրցույթին, եւ Հայաստանից երկու ստարտափ ընդգրկվել էր եզրափակիչ փուլ անցածների լավագույն 100-ի թվում։ Այն, որ Denovo Sciences-ը կարողացավ ավելի առաջ գնալ եւ ընդգրկվել եզրափակիչ փուլ անցած 25 մասնակիցների թվում, գերազանցեց բոլոր սպասելիքները: Սա հսկայական ձեռքբերում է Հայաստանի ձեռներեցության ողջ էկոհամակարգի համար»,- ասել է Հայաստանում EWC ազգային համակարգող եւ EPIC-ի տնօրենի օգնական Նժդեհ Հովհաննիսյանը:
Էր-Ռիադում կայանալիք EWC գլոբալ եզրափակիչում կխաղարկվի 500 000 դոլար (առաջին տեղ), 250 000 դոլար (երկրորդ տեղ) եւ 100 000 դոլար (երրորդ տեղ):
100 000 ԱՄՆ դոլարի չափով դրամական մրցանակներ կշնորհվեն նաեւ «Գաղափարի փուլում» եւ «Սոցիալական ձեռնարկություն» անվանակարգերում ամենաբարձր միավորներ հավաքած ստարտափներին:

16:36 | 10.11.21 | Новости | 15709
Denovo Sciences - национальный победитель Кубка мира по предпринимательству (EWC), вошел в число 25 глобальных финалистов и представит Армению в финале EWC в конце этого года в Саудовской Аравии.
Центр предпринимательства и продуктовых инноваций (EPIC) Американского университета Армении (AUA) сообщает, что Denovo Sciences будет конкурировать со стартапами из США, Канады, Великобритании, Сингапура, Китая, Индии и других стран.
Национальный финал Армении прошел 24 июля в Ереване, и два армянских стартапа, Denovo Sciences и Zoomerang, были выбраны в качестве национальных представителей.
«Армения впервые участвует в этом глобальном соревновании, и два стартапа из Армении вошли в 100 лучших глобальных финалистов. То, что Denovo Sciences сможет продвинуться дальше и войти в число 25 финалистов, превзошло все ожидания. Это огромное достижение для всей экосистемы предпринимательства Армении» - заявил национальный координатор EWC в Армении и помощник директора EPIC Нжде Ованнесян.
На глобальном финале EWC в Эр-Рияде будет разыграно 500 000 долларов (первое место), 250 000 долларов (второе место) и 100 000 долларов (третье место).
Денежные призы в размере 100 000 долларов США также будут вручены стартапам, набравшим наибольшее количество баллов в категориях «на стадии идеи» и «социальные предприятия».