16:36 | 10.11.21 | Նորություններ | 15409
Ձեռնարկատիրության աշխարհի գավաթի (EWC) ազգային հաղթող Denovo Sciences-ը ընդգրկվել է գլոբալ եզրափակիչ փուլ անցած 25 մասնակիցների թվում եւ կներկայացնի Հայաստանը այս տարվա վերջում Սաուդյան Արաբիայում:
Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի (ՀԱՀ) Ձեռնարկատիրության եւ արտադրանքի նորարարության կենտրոնը (EPIC) հայտնում է, որ Denovo Sciences-ը մրցելու է ԱՄՆ-ի, Կանադայի, Մեծ Բրիտանիայի, Սինգապուրի, Չինաստանի, Հնդկաստանի եւ այլ երկրների ստարտափների հետ։
Հայաստանի ազգային եզրափակիչ փուլը կայացել էր հուլիսի 24-ին Երեւանում եւ երկու հայկական ստարտափներ՝ Denovo Sciences-ը եւ Zoomerang-ը ընտրվել էին որպես ազգային ներկայացուցիչներ։
«Հայաստանն առաջին անգամ է մասնակցում այս գլոբալ մրցույթին, եւ Հայաստանից երկու ստարտափ ընդգրկվել էր եզրափակիչ փուլ անցածների լավագույն 100-ի թվում։ Այն, որ Denovo Sciences-ը կարողացավ ավելի առաջ գնալ եւ ընդգրկվել եզրափակիչ փուլ անցած 25 մասնակիցների թվում, գերազանցեց բոլոր սպասելիքները: Սա հսկայական ձեռքբերում է Հայաստանի ձեռներեցության ողջ էկոհամակարգի համար»,- ասել է Հայաստանում EWC ազգային համակարգող եւ EPIC-ի տնօրենի օգնական Նժդեհ Հովհաննիսյանը:
Էր-Ռիադում կայանալիք EWC գլոբալ եզրափակիչում կխաղարկվի 500 000 դոլար (առաջին տեղ), 250 000 դոլար (երկրորդ տեղ) եւ 100 000 դոլար (երրորդ տեղ):
100 000 ԱՄՆ դոլարի չափով դրամական մրցանակներ կշնորհվեն նաեւ «Գաղափարի փուլում» եւ «Սոցիալական ձեռնարկություն» անվանակարգերում ամենաբարձր միավորներ հավաքած ստարտափներին:

16:36 | 10.11.21 | News | 15755
Denovo Sciences - the Entrepreneurship World Cup (EWC) Armenia national winner, was selected as a Top 25 Global Finalist to participate in the EWC Global Finals later this year in Riyadh, Saudi Arabia.
The Entrepreneurship and Product Innovation Center (EPIC) of the American University of Armenia (AUA) reports that Denovo Sciences will compete with startups from the United States, Canada, the United Kingdom, Singapore, China, India and other countries.
The Armenian National Finals was held on July 24, in Yerevan, and two Armenian startups, Denovo Sciences, and Zoomerang advanced to the global competition as national representatives.
“It is the first time that Armenia is participating in this global competition and two startups from Armenia advanced to the Top 100 Global Finalists. To then have one of the two, Denovo Sciences, to advance further in the competition to be among the Top 25 Global Finalists is beyond all expectations. It is a massive achievement for the whole Armenian entrepreneurship ecosystem,” said Nejdeh Hovanessian, national coordinator of EWC Armenia and assistant director of EPIC.
In the EWC Global Finals in Riyadh, $500,000 will be awarded for placement in first place, $250,000 for second place, and $100,000 for third place. Cash prizes of $100,000 will also be awarded to the top-scoring startups in the idea stage and social enterprise categories.