09:08 | 19.03.22 | Նորություններ | 22523
«Այսօր ներկայացնում ենք այնպիսի տառատեսակներ, որոնք նախկինում չեք տեսել, որովհետեւ դրանք հեղինակել է մեքենան։ Տառատեսակները Picsart-ի ամենահայտնի գործիքներից են, որոնք ամեն ամիս կիրառվում են միլիոնավոր պատկերների վրա: Այն, ինչ սկսվեց որպես Picsart Hackathon նախագիծ 2021 թվականին, վերածվեց ԱԲ-ի կողմից ստեղծված տառատեսակների մեր առաջին հավաքածուի: Picsart Gold-ի օգտատերերն արդեն կարող են օգտվել ավելի քան 30 այդպիսի տառատեսակներից ինչպես հավելվածում, այնպես էլ վեբ հարթակներում»,- ասված է ընկերության բլոգում:
Տառատեսակների ստեղծման գործընթացը ներկայացվում է այսպես.
«Մենք մեծ քանակությամբ տառատեսակներ ենք մուտքագրել մեքենա: Այն հիշում է, թե ինչ տեսք ունեն տառերը, նշանները եւ թվերը: Այնուհետև մուտքագրում ենք բանալի-բառեր, որոնք մեքենային հուշում են, թե ինչ նոր տառատեսակ ենք ուզում ստեղծել: Արհեստական բանականության տեխնոլոգիան ստեղծում է բոլորովին նոր, նախկինում երբեք չտեսնված տառատեսակ: Սա նշանակում է, որ տառատեսակներ ստեղծելու հնարավորություններն անսահման են եւ մենք ամեն ամիս նոր տառատեսակներ ենք ներկայացնելու»։

09:08 | 19.03.22 | Новости | 22733
«Сегодня мы представляем шрифты, которых вы никогда раньше не видели, потому что их создала машина. Шрифты - один из самых популярных инструментов Picsart, который каждый месяц применяется к миллионам изображений. То, что началось как проект Picsart Hackathon в 2021 году, превратилось в нашу первую коллекцию шрифтов, созданных искусственным интеллектом. Пользователи Picsart Gold уже могут получить доступ к более чем 30 созданным AI шрифтам как в приложении, так и на веб-платформах», - говорится в блоге компании.
Процесс создания фонтов в блоге объясняется так:
«Мы ввели в машину большое количество шрифтов. Машина запоминает, как выглядят буквы, символы и цифры. Затем мы можем ввести ключевые слова на основе шрифтов, переданных машине, которые сообщают ей, какой новый шрифт мы хотим сгенерировать. Технология искусственного интеллекта создает совершенно новый, никогда ранее не встречавшийся шрифт. Это означает, что возможности для создания шрифтов безграничны, поэтому мы будем предлагать вам новые шрифты каждый месяц».