17:33 | 23.03.22 | Նորություններ | 27469
Founder Institute (FI.co) pre-seed սթարթափների աքսելերատորը հայտարարել է Հարավային Կովկասում ներկայության ընդլայնման եւ Armenian Virtual 2022 ծրագրի մեկնարկի մասին։
Founder Institute-ը հրավիրում է սկսնակ ձեռներեցներին կամ թիմերին, ովքեր շահագրգռված են հիմնել ընկերություններ Հայաստանի եւ Վրաստանի առաջատար սթարթափ մենթորների մասնակցությամբ, մասնակցել ծրագրին՝ «առանց տնից դուրս գալու»։
«COVID-19-ը մեզ սովորեցրեց, որ դեմ առ դեմ հանդիպում կազմակերպելու համար ուղեւորություններն այնքան կարեւոր չեն, որքան մենք կարծում էինք։ Մեր ծրագրերը առցանց հարթակ բերելը ոչ միայն դրանք ավելի անվտանգ է դարձնում, այլեւ թույլ է տալիս օգնել ձեռներեցներին այն տարածաշրջաններում, որտեղ մենք նախկինում ֆիզիկապես ներկա չենք եղել»,- ասել է Founder Institute-ի համահիմնադիր եւ նախագահ Ադեո Ռեսին:
«Founder Institute-ը օգնել է հազարավոր թիմերի ամբողջ աշխարհում, եւ այս փորձը պետք է հասանելի լինի հնարավորինս շատ մարդկանց: Դա մեզ ոգեշնչեց միավորել ուժերը մեր վրացի գործընկերների հետ եւ միավորել մեր շուկաները», - ասել է Founder Institute Armenia Chapter-ի տնօրեն Նարինե Կոտիկյանը:
Նախատեսվում է, որ 2022 թվականի մայիսին կմեկնարկի 16-շաբաթական ծրագիրը, որին կմասնակցեն լավագույն սթարթափների հիմնադիրներ եւ փորձագետներ Հայաստանից եւ Վրաստանից՝ առաջնորդելու եւ ուսուցանելու սկսնակ ձեռներեցներին:
Մասնակցության պայմաններին ծանոթանալոև եւ հայտ ներկայացնելոև համար այցելեք https://fi.co/apply/9962/map։

17:33 | 23.03.22 | Новости | 27661
Акселератор pre-seed стартапов Founder Institute (FI.co) объявил о расширении присутствия на Южном Кавказе и запуске программы Armenian Virtual 2022.
Founder Institute приглашает начинающих предпринимателей или команды, заинтересованные в создании компаний с участие ведущих стартап-менторов
Армении и Грузии, принять участие в программе, «не выходя из дома».
«COVID-19 научил нас, что поездки для организации личной встречи не так важны, как мы думали раньше. Вывод наших программ в онлайн не только делает их более безопасными, но и позволяет нам помогать предпринимателям в тех регионах, где мы никогда не присутствовали физически», - сказал соучредитель и председатель Founder Institute Адео Ресси.
«Founder Institute помог тысячам команд по всему миру, и этот опыт должен быть доступен как можно большему количеству людей. Это вдохновляет нас на объединение усилий с нашими грузинскими партнерами и объединение наших рынков в региональную когорту Founder Institute», - отметила директор Founder Institute Armenia Chapter Нарине Котикян.
Планируется, что в мае 2022 года стартует 16-недельная программа с участием ведущих основателей стартапов и экспертов из Армении и Грузии, которые будут направлять и наставлять начинающих предпринимателей.