12:56 | 28.04.23 | Նորություններ | 8858
Հունիսի 19-22-ին Նյու Յորքում կայանալիք Orion Summit 2023-ի մասնակիցների համար կազմակերպվել են մի շարք այցելություններ առաջատար կրթական, ֆինանսական հաստատություններ, նյույորքյան ստարտափներ ու վենչուրային ընկերություններ:
Գագաթնաժողովի մասնակիցներին կհյուրընկալի Jacobs Technion-Cornell Institute at Cornell Tech համալսարանը: Ռուզվելտ կղզու առաջատար այս համալսարանում շրջայցը կգլխավորի Runway and Spinouts ծրագրի տնօրեն Ֆերնանդո Գոմես-Բաքուերոն: Ֆերնանդոյի հետազոտությունները կենտրոնացած են էներգիայի պահպանման կիրառման համար առաջադեմ նանոնյութերի, նանոտեխնոլոգիաների տնտեսական ազդեցության եւ տեխնոլոգիական ձեռներեցության վրա: Jacobs-ը հիմնադրվել է Technion-Israel տեխնոլոգիական ինստիտուտի եւ ամերիկյան Cornell University-ի կողմից, որը 20-րդն է համալսարանների համաշխարհային վարկանիշում:
Գագաթնաժողովի մասնակիցները հնարավորություն կունենան նաեւ շրջայց կատարելու We Work-ում, որի տարբեր տարածքներում գործում է Fortune 500 հաջողակների ցանկում ընդգրկված ընկերությունների մեկ երրորդը՝ Microsoft-ը, UBS-ը, Pinterest-ը եւ այլն: Այցելության մեկ այլ հասցե է բիզնեսի եւ միջոցառումների հեղինակավոր ակումբը՝ Նյու Յորքի Harvard Club-ը:
Orion Summit 2023-ը տեղի կունենա «Ներդրումները դիրքավորում են Հայաստանը» խորագրով: Գագաթնաժողովին մասնակցելու համար կարելի է գրանցվել  պաշտոնական կայքի միջոցով:

12:56 | 28.04.23 | News | 8844
A series of visits to leading educational and financial institutions, venture capital companies, and New York based startups have been organized for the participants of the Orion Summit 2023, to be held in New York City on June 19-22.
The Jacobs Technion-Cornell Institute at Cornell Tech will host the summit participants. The tour of this leading university on Roosevelt Island will be led by Fernando Gómez-Baquero, Director of Runway and Spinouts at the Jacobs Technion-Cornell Institute at Cornell Tech. Fernando’s research focuses on advanced nanomaterials for energy storage applications, the economic impact of nanotechnologies, and tech entrepreneurship. Jacobs was founded by the Technion-Israel Institute of Technology and the American Cornell University, which is ranked 20th in the world university rankings.
The Summit participants will also have the opportunity to take a tour at WeWork, where one-third of the Fortune 500 have teams or offices at WeWork locations around the world, including Microsoft, UBS, Pinterest, and more. Another site - visit destination is the prestigious Harvard Club, a landmark clubhouse for business and events.
Orion Summit 2023 will be held in New York City with the slogan “Investments Position Armenia”. The registration for the summit is available through the official website.