14:18 | 04.08.23 | Նորություններ | 19563
«Յուքոմ» ՓԲԸ-ը գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, «Արեւորդի» բնության եւ մշակույթի պահպանման ՀԿ հիմնադիր Ռուբեն Խաչատրյանն ու տնօրեն Եվա Մարտիրոսյանը փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել։
«Մտածե՛նք կանաչ, գործե՛նք կանաչ» կարգախոսը կրող գործընկերությունը միտված է ձեւավորել բնապահպանորեն իրազեկ, պատասխանատու երիտասարդների շարունակաբար զորեղացվող, գործուն համայնք։
«Ucom-ը հետեւողականորեն իրագործելու է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության նախագծեր՝ կենտրոնանալով ոչ միայն տեխնոլոգիական հիմք ունեցող ծրագրերի, այլեւ բնապահպանական կայունության ու կանաչ հայեցակարգի խթանման վրա։ Ընկերությունը վճռական է կենսական դեր ստանձնել Հայաստանի համար ավելի կանաչ ապագայի կերտման գործում։ Մենք պետք է մտածենք կանաչ, որպեսզի նաեւ գործենք կանաչ», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
2006թ․-ից գործող «Արեւորդի» ՀԿ-ն առավել հայտնի է որպես «Արեւորդի» միջազգային բնապահպանական փառատոնի հիմնադիր եւ իրականացնող։ Այս տարի «Յուքոմ»-ը կներկայանա որպես «Արեւորդի» փառատոնի գլխավոր աջակից։
«Հոկտեմբերի 13-18-ն «Արեւորդի» միջազգային բնապահպանական 12-րդ փառատոնն այս տարի նախատեսում է հատկապես հագեցած ծրագիր, որի առանցքային բաղադրիչներից են երիտասարդներին ուղղված նախաձեռնությունները։ «Երիտասարդական օազիս» անվանումով միջոցառումների շարքը ներառում է բնապահպանական տարբեր թեմաներով աշխատարաններ, վարպետաց դասեր, ֆիլմերի ծրագիր, ցուցահանդեսներ, դիմակահանդես-շքերթ», - ասել է «Արեւորդի» բնության եւ մշակույթի պահպանման ՀԿ տնօրեն Եվա Մարտիրոսյանը։
Փառատոնի շրջանակում «Յուքոմ»-ը «Լավագույն երիտասարդ էկո-լրագրող» մրցանակ է սահմանել։ Սա տրամաբանական շարունակությունն է բնապահպանական լրագրության դասընթացաշարի, որի նպատակը երիտասարդ լրագրողներին բնապահպանական թեմաների խորքային, բազմակողմ լուսաբանման, լրագրողական հետաքննության վերաբերյալ հիմնարար գիտելիք ու հմտություններ հաղորդելն է։
«Կանաչ» գործակցության հատկանշական առանձնահատկությունն այն է, որ Ucom-ի թիմը հանդես է գալու անմիջական իրականացնողի դերում՝ աշնանը միանալով «Արեւորդի» ՀԿ ամենամյա ծառատունկին։
Ucom-ի տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցներ առաջիկա ամիսների ընթացքում կայցելեն «Արեւորդի» ՀԿ կրթական ծրագրերի շահառու տարբեր համայնքներ, որտեղ մասնագիտական կողմնորոշման դասընթացներ կվարեն տեղի երիտասարդների համար։

14:18 | 04.08.23 | News | 19189
Ucom CJSC Director General Ralph Yirikian, along with “Sunchild” nature and culture conservation NGO founder Ruben Khachatryan and director Eva Martirosyan, signed a memorandum of understanding.
The partnership, carrying the slogan "Think green, act green," aims to form a continuously empowered, active community of environmentally aware and responsible young people.
"Ucom will consistently implement corporate social responsibility projects, focusing not only on technology-based initiatives, but also on promoting environmental sustainability and the green concept. The company is determined to play a vital role in building a greener future for Armenia. We need to think green to act green as well," said Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
"Sunchild" NGO, which has been operating since 2006, is best known as the founder and organizer of the "Sunchild" international environmental festival. This year, Ucom will proudly present itself as the main supporter of the event.
"On October 13-18, the 12th international environmental festival "Arevordi" plans a particularly rich program, with one of its key components focused on initiatives aimed at young people. The series of events called "Youth Oasis" includes workshops on various environmental topics, master classes, a film program, exhibitions, and a masquerade parade," said Eva Martirosyan, director of Arevordi Nature and Culture Conservation NGO.
Within the framework of the festival, Ucom established the "Best Young Eco-journalist" award. This award serves as the logical continuation of the environmental journalism training course, which aims to provide young journalists with fundamental knowledge and skills for in-depth, multi-faceted coverage of environmental topics and journalistic investigation.
A distinctive feature of the "green" cooperation is that the Ucom team will act as a direct implementer, participating in the annual tree planting event organized by “Sunchild” NGO in the fall. Additionally, in the coming months, employees from various departments of Ucom will visit various communities benefiting from the educational programs of "Arevordi" NGO, where they will conduct professional orientation courses for local youth.