14:18 | 04.08.23 | Նորություններ | 19563
«Յուքոմ» ՓԲԸ-ը գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, «Արեւորդի» բնության եւ մշակույթի պահպանման ՀԿ հիմնադիր Ռուբեն Խաչատրյանն ու տնօրեն Եվա Մարտիրոսյանը փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել։
«Մտածե՛նք կանաչ, գործե՛նք կանաչ» կարգախոսը կրող գործընկերությունը միտված է ձեւավորել բնապահպանորեն իրազեկ, պատասխանատու երիտասարդների շարունակաբար զորեղացվող, գործուն համայնք։
«Ucom-ը հետեւողականորեն իրագործելու է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության նախագծեր՝ կենտրոնանալով ոչ միայն տեխնոլոգիական հիմք ունեցող ծրագրերի, այլեւ բնապահպանական կայունության ու կանաչ հայեցակարգի խթանման վրա։ Ընկերությունը վճռական է կենսական դեր ստանձնել Հայաստանի համար ավելի կանաչ ապագայի կերտման գործում։ Մենք պետք է մտածենք կանաչ, որպեսզի նաեւ գործենք կանաչ», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
2006թ․-ից գործող «Արեւորդի» ՀԿ-ն առավել հայտնի է որպես «Արեւորդի» միջազգային բնապահպանական փառատոնի հիմնադիր եւ իրականացնող։ Այս տարի «Յուքոմ»-ը կներկայանա որպես «Արեւորդի» փառատոնի գլխավոր աջակից։
«Հոկտեմբերի 13-18-ն «Արեւորդի» միջազգային բնապահպանական 12-րդ փառատոնն այս տարի նախատեսում է հատկապես հագեցած ծրագիր, որի առանցքային բաղադրիչներից են երիտասարդներին ուղղված նախաձեռնությունները։ «Երիտասարդական օազիս» անվանումով միջոցառումների շարքը ներառում է բնապահպանական տարբեր թեմաներով աշխատարաններ, վարպետաց դասեր, ֆիլմերի ծրագիր, ցուցահանդեսներ, դիմակահանդես-շքերթ», - ասել է «Արեւորդի» բնության եւ մշակույթի պահպանման ՀԿ տնօրեն Եվա Մարտիրոսյանը։
Փառատոնի շրջանակում «Յուքոմ»-ը «Լավագույն երիտասարդ էկո-լրագրող» մրցանակ է սահմանել։ Սա տրամաբանական շարունակությունն է բնապահպանական լրագրության դասընթացաշարի, որի նպատակը երիտասարդ լրագրողներին բնապահպանական թեմաների խորքային, բազմակողմ լուսաբանման, լրագրողական հետաքննության վերաբերյալ հիմնարար գիտելիք ու հմտություններ հաղորդելն է։
«Կանաչ» գործակցության հատկանշական առանձնահատկությունն այն է, որ Ucom-ի թիմը հանդես է գալու անմիջական իրականացնողի դերում՝ աշնանը միանալով «Արեւորդի» ՀԿ ամենամյա ծառատունկին։
Ucom-ի տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցներ առաջիկա ամիսների ընթացքում կայցելեն «Արեւորդի» ՀԿ կրթական ծրագրերի շահառու տարբեր համայնքներ, որտեղ մասնագիտական կողմնորոշման դասընթացներ կվարեն տեղի երիտասարդների համար։

14:18 | 04.08.23 | Новости | 19151
Генеральный директор ЗАО «Юком» Ральф Йирикян и основатель общественной организации по охране природы и культуры «Ареворди» Рубен Хачатрян совместно с директором организации Евой Мартиросян объявили о запуске серии экологических проектов, ориентированных на молодежь, и подписали меморандум о взаимопонимании.
Партнерство под лозунгом «Мысли экологично, действуй экологично» направлено на формирование постоянного и активного сообщества экологически осведомленных и ответственных молодых людей.
«Ucom будет последовательно реализовывать проекты корпоративной социальной ответственности, уделяя особое внимание проектам, связанным не только с технологиями, но и экологической устойчивостью и продвижением зеленой повестки. Компания полна решимости сыграть жизненно важную роль в построении более зеленого будущего для Армении. Нам нужно мыслить экологично, чтобы действовать экологично», — сказал генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Действующая с 2006 года общественная организация «Ареворди» наиболее известна как учредитель и организатор международного экологического фестиваля «Ареворди». В этом году Ucom выступит главным спонсором фестиваля «Ареворди».
«С 13 по 18 октября для 12-ого международного экологического фестиваля «Ареворди» в этом году запланирована особо насыщенная программа, одной из ключевых составляющих которой являются инициативы, направленные на молодежь. Цикл мероприятий под названием «Молодежный оазис» включает в себя семинары на различные экологические темы, мастер-классы, кинопрограмму, выставки, парад-маскарад», — рассказала Ева Мартиросян, директор общественной организации по охране природы и культуры «Ареворди».
В рамках фестиваля Ucom учредила премию «Лучший молодой экожурналист». Это логическое продолжение учебного курса по экологической журналистике, целью которого является предоставление молодым журналистам фундаментальных знаний и навыков, касающихся углубленного, многогранного освещения экологической тематики и журналистских расследований.
Отличительной чертой «зеленого» сотрудничества является то, что команда Ucom выступит непосредственным исполнителем, присоединившись осенью к ежегодной посадке деревьев, организуемой ОО «Ареворди».
Добавим, что в ближайшие месяцы сотрудники различных подразделений Ucom посетят различные общины, принимающие участие в образовательных программах ОО «Ареворди», где проведут курсы профориентации для местной молодежи.