11:09 | 30.08.23 | Նորություններ | 12516
Գորիսի թիվ 4 եւ Ակսել Բակունցի անվան թիվ 1 ավագ դպրոցների, ինչպես նաեւ «Գորիսի պետական քոլեջ» ՊՈԱԿ-ի հարյուրավոր սաներն անվճար կօգտվեն Ucom-ի ինտերնետից։
Տեխնիկական թիմի ջանքերով նշյալ կրթօջախներում արդեն ապահովված է ֆիքսված ինտերնետի հասանելիությունը, ինչպես նաեւ գործարկվել է ժամանակակից օգտատերերի պահանջներին համապատասխանող Wi-Fi ցանցը։
«Գորիսի ուսումնական հաստատություններում առաջադեմ տեխնոլոգիաների կիրառմամբ հուսալի եւ արագ ինտերնետի հասանելիության ապահովումն արդեն իրականություն է։ Այո՛, մեր խոստումը գործ է։ Տրամադրելով անվճար գերարագ ինտերնետ՝ մենք ավելի բարենպաստ միջավայր ենք ստեղծել հարյուրավոր սաների ուսման եւ գիտելիքների փոխանակման համար։ Համոզված ենք, որ բարելավում ենք հայրենիքի կրթական լանդշաֆտը՝ ապահովելով երիտասարդների հաջողության համար անհրաժեշտ ռեսուրսը», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։

11:09 | 30.08.23 | Новости | 13888
Сотни учащихся трех образовательных центров в Горисе: старших школ номер 4 и номер 1 им. А. Бакунца, а также ГНКО «Горисский государственный колледж», бесплатно воспользуются высокоскоростным интернетом от Ucom.
Усилиями технической команды в упомянутых образовательных центрах уже обеспечен доступ к фиксированному интернету, а также установлена сеть Wi-Fi, отвечающая требованиям современных пользователей.
«Обеспечение надежного и быстрого доступа в интернет в образовательных учреждениях Гориса с использованием передовых технологий – уже реальность. Да, наше обещание — действительно дело. Предоставляя бесплатный высокоскоростной доступ в интернет, мы создали более благоприятную среду для обучения и обмена знаниями между сотнями студентов. Мы уверены, что улучшаем образовательный ландшафт нашей родины, обеспечивая ресурсы, необходимые для успеха молодежи», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.