12:21 | 05.12.23 | Նորություններ | 11459
Հայաստանում հրեշտակային ներդրումները խթանող 6-րդ համաժողովը անցկացվել է Եվրոպական հրեշտակ ներդրողների ցանցի (EBAN)-ի հետ գործընկերությամբ։ Համաժողովի հատուկ հյուրերն էին Եվրոպական հրեշտակ ներդրողների ցանցի (EBAN) նախագահ Յաննե Յորմալայնենը եւ Ֆիննական բիզնես հրեշտակների ցանցի (FiBAN) նախկին փոխնախագահ, ADA Drive-ի գործադիր տնօրեն, հրեշտակ ներդրող Աննա-Կաարինա Լիպսանենը։
photo © BANA Angels
Միջոցառման առաջին հատվածում Յաննե Յորմալայնենը եւ Աննա-Կաարինա Լիպսանենը հանդես են եկել հիմնական ելույթներով։ Խոսելով հրեշտակ ներդրումների եւ ձեռներեցության ոլորտում անցած ճանապարհի մասին՝ Յորմալայնենը իր պորտֆոլիոյի Loupedeck եւ Whiteboard.fi ընկերությունների օրինակով, մասնավորապես, բացատրել է ելքի գրագետ ռազմավարություն (exit strategy) ունենալու առավելությունները։
Աննա-Կաարինա Լիպսանենն էլ պատմել է ֆիննական բիզնես հրեշտակների ցանցի ստեղծման, զարգացման առանցքային փուլերը, ինչպես նաեւ սեփական ներդրումային պորտֆոլիոյի հաջողության մասին։
Միջոցառման երկրորդ հատվածում տեղի է ունեցել «Creating Value Together» խորագիրը կրող պանելային քննարկումը, որին որպես խոսնակներ մասնակցել են Եվրոպական հրեշտակ ներդրողների ցանցի (EBAN) նախագահ Յաննե Յորմալայնենը, Միջազգային ներդրողների INVESTORO կազմակերպության նախագահ Վիտալի Պոլեխինը եւ Prelaunch.com եւ The Crowdfunding Formula ընկերությունների համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Նարեկ Վարդանյանը։ Քննարկումը վարել է Formula VC վենչուրային ֆոնդի գլխավոր գործընկեր Կարեն Վարդանյանը։
Համաժողովը անցկացվել է Եվրոպական միության ԵՄ-ն բիզնեսի համար նախաձեռնության ներքո Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) կողմից իրականացվող «Նորարարական տուրիզմի եւ տեխնոլոգիաների զարգացում Հայաստանի համար» ծրագրի եւ Formula VC վենչուրային ֆոնդի աջակցությամբ (EU-ITTD):

12:21 | 05.12.23 | News | 11474
The 6th conference, aimed at promoting angel investments in Armenia, was organized in collaboration with the European Angel Investor Network (EBAN). The distinguished guests at the conference included Janne Jormalainen, President of the European Angel Investor Network (EBAN), and Anna-Kaarina Lipsanen, former Vice President of the Finnish Business Angel Network (FiBAN) and CEO of ADA Drive.
photo © BANA Angels
In the first part of the event, Janne Jormalainen and Anna-Kaarina Lipsanen delivered keynote speeches. Jormalainen shared insights into his journey in angel investment and entrepreneurship, emphasizing the importance of a well-thought-out exit strategy, illustrated through examples from his portfolio companies Loupedeck and Whiteboard.fi.
In her address, Anna-Kaarina Lipsanen outlined the pivotal stages in the establishment and growth of the Finnish Business Angels Network (FiBAN) and highlighted the successes of her own investment portfolio.
In the second part of the event, a panel discussion titled "Creating Value Together" was held, in which the President of the European Angel Investor Network (EBAN) Janne Jormalainen, the President of the INVESTORO organization Vitaly Polekhin and the Co-founder and CEO of Prelaunch.com and The Crowdfunding Formula  Narek Vardanyan participated as contributors. The panel discussion was moderated by Karen Vardanyan, the General Partner of Formula VC.
The conference was held with the support of  Formula VC venture fund and the EU4Business “Innovative Tourism and Technology Development for Armenia” project (ITTD) implemented by the German International Cooperation Agency (GIZ).