11:19 | 19.01.24 | Նորություններ | 18043
«Viva University» («Վիվա Յունիվերսիթի») կրթական ծրագրի նպատակը երկարաժամկետ ներդրում ունենալն է երիտասարդների մասնագիտացման ու զարգացման գործում:
Վիվա-ՄՏՍ-ն ավելի քան 8 տարի հետեւողական է այդ հարցում: Տարբեր բուհերից ընտրված եւ ծրագրին մասնակցած 22 ուսանող երկու ամսվա ընթացքում կարեւոր փորձ է կուտակել վաճառքի ու բաժանորդների սպասարկման ոլորտներում: Ավարտական հավաստագիրը նրանց համար ոչ թե ուղղակի փաստաթուղթ է, այլ՝ լուրջ փորձառության վկայություն եւ առավելություն որեւէ տեղ աշխատելու ցանկության դեպքում:
«Դուք Վիվա-ՄՏՍ-ից հեռանում եք հարուստ փորձով, որն անկախ ձեր ընտրած մասնագիտությունից՝ կիրառելի է եւ արժեքավոր: Այն, ինչ հետագայում պետք է բացահայտեիք աստիճանաբար, ստացել եք կարճ ժամանակում: Կարծում եմ՝ հասցրել եք նկատել, որ կարեւոր է կառավարել ոչ միայն ժամանակը, թիմն ու գործընթացները, այլեւ՝ հույզերը: Եվ որ հաջողում է նա, ով համբերատար է եւ հաղորդակցվելիս կարեւորում է հարգանքն ու ընկերության ստանձնած արժեհամակարգը: Շնորհավորում եմ բոլորիդ՝ հավատալով, որ այստեղ ստացածը ձեզ համար ամուր հիմք եւ օրինակ կլինի հետագայում: Վստահ կարող եմ ասել, որ դասընթացն անցած յուրաքանչյուր ուսանող պատրաստ է աշխատաշուկա մտնել, նկատելի հաջողությունների հասնել եւ բարձր արդյունքներ արձանագրել»,-ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«Վաճառքի ու բաժանորդների սպասարկման ոլորտներում ներգրավված ուսանողները Վիվա-ՄՏՍ-ի սպասարկման տարբեր, այդ թվում՝ մարզային կենտրոններում, բացահայտել են գործընկերային հաղորդակցման նրբությունները, ծանոթացել միջֆունկցիոնալ փոխհարաբերություններին ու հասկացել թիմային աշխատանքի կարեւորությունը:
Հատկապես կառավարման ֆակուլտետում սովորող ուսանողները համոզված են՝ ղեկավար լինելու եւ հաջողելու ճանապարհը պետք է սկսել ցածր օղակներից: Նրանք ձեռք են բերել արդյունավետ հաղորդակցման հմտություններ՝ աշխատակից-ղեկավար, աշխատակից-բաժանորդ, աշխատակից-գործընկեր հարաբերություններում, ուսումնասիրել ընկերության առաջարկած ապրանքատեսակներն ու ծառայությունները եւ յուրացրել դրանք առաջարկելու ճկունությունն ու մարքեթինգային գործիքները: Փորձով հմտացած երիտասարդներն անհամեմատ ավելի հեշտ կարող են իրենց տեղը գտնել աշխատաշուկայում եւ լավագույն արդյունք գրանցել մասնագիտական ոլորտում: Ավելին՝ 6 ուսանող արդեն իսկ աշխատանքի է անցել Վիվա-ՄՏՍ-ում»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Նախորդ տարվա ընթացքում մայրաքաղաքում եւ մարզերում երկամսյա դասընթացների երկու փուլին մասնակցել է տարբեր բուհերի 44 ուսանող: Առաջին փուլի մասնակիցները մասնագիտացել են ՏՏ (տեղեկատվական տեխնոլոգիաների) եւ վաճառքի ու բաժանորդների սպասարկման ոլորտներում: Երկրորդ փուլի 22 ուսանող հմտացել է Վիվա-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոնների աշխատանքներում։

11:19 | 19.01.24 | Новости | 18362
Вива-МТС придерживается этой политики более 8 лет. Очередная группа из 22 студентов из разных университетов за последние 2 месяца получила важный опыт в сфере продаж и обслуживания клиентов. Полученный сертификат для них не просто документ, но и подтверждение полученного опыта и преимущество при трудоустройстве.
«Сегодня вы покидаете Вива-МТС с богатым опытом, который будет актуален и ценен независимо от того, какую профессию вы выберете. За такой короткий срок вы получили то, что должны были раскрыть постепенно. Думаю, вы уже успели заметить, что важно управлять не только своим временем, командой и действиями, но также и эмоциями. И успеха добивается тот, кто терпелив, уважителен и следует принципам системы ценностей компании. Я вас поздравляю и верю, что полученные знания и опыт станут прочной основой и примером для вас. Могу с уверенностью сказать, что каждый студент, окончивший курс, готов выйти на рынок труда и добиться заметных успехов и высоких результатов. Желаю всем счастливого пути. Пользуясь случаем, хочу поблагодарить наших сотрудников, которые неустанно работали, чтобы поддержать вас в приобретении многих важных навыков», — сказал генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.
Студенты, прошедшие практику в сферах продаж и обслуживания клиентов в различных центрах обслуживания Вива-МТС, в том числе в регионах, ознакомились с тонкостями общения на рабочем месте, кроссфункциональным взаимодействием, поняли важность командной работы. Студенты факультета менеджмента узнали, что для работы на руководящих должностях нужно глубокое понимание процессов на всех уровнях. Они приобрели навыки эффективной коммуникации между сотрудниками и руководителями, сотрудниками и абонентами, коллегами, узнали о продуктах и услугах, предлагаемых компанией, освоили маркетинговые инструменты их продвижения. Имеющие определенный трудовой опыт молодые люди могут быстрее найти работу и добиться лучших результатов в профессиональной сфере. Шестеро студентов уже нашли свои места в Вива-МТС.
В прошлом году 44 студента из разных университетов приняли участие в двух этапах двухмесячных курсов в Ереване и регионах. Участники первого этапа специализировались в сфере ИТ, продаж и обслуживания клиентов. На втором этапе обучения 22 студента прошли практику в различных центрах обслуживания Вива-МТС.