16:23 | 07.06.24 | Նորություններ | 20535
Երեւանի պետական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը եւ Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, կարեւորելով գործընկերության եւ համագործակցության դերն ուսանողների կրթության եւ մասնագիտացման գործում, այսօր ստորագրել են համագործակցության հուշագիր։
Ըստ հուշագրի՝ ԵՊՀ կրթական ծրագրերի մշակման եւ իրականացման գործընթացներում կներգրավվեն նաեւ Ucom ընկերության փորձառու աշխատակիցները։ Բացի դրանից՝ ընկերությունը կկազմակերպի ԵՊՀ ուսանողների պրակտիկան։
Կառույցները համատեղ կկազմակերպեն եւ կանցկացնեն բաց դասեր, սեմինարներ ու քննարկումներ։ Հուշագրով նախատեսված է նաեւ, որ ընկերությունը, ըստ նպատակահարմարության եւ իր հայեցողությամբ, թեստավորման եւ հարցազրույցների արդյունքում լավագույն ուսանողներին կապահովի աշխատանքով։
«Համոզված եմ, որ այս հուշագիրը նոր հնարավորություններ կընձեռի մեր ուսանողներին։ Այն կամրապնդի կապը ակադեմիական եւ գործնական ոլորտների միջեւ՝ ապահովելով առավել բարենպաստ պայմաններ գիտելիքների եւ մասնագիտական հմտությունների զարգացման համար։ ԵՊՀ-ն մշտապես ձգտում է ապահովել ուսանողներին բարձրորակ կրթությամբ, եւ Ucom ընկերության հետ այս համագործակցությունը թույլ կտա նորարարական լուծումներով եւ տեխնոլոգիաներով հարստացնել մեր կրթական ծրագրերը»,- ասել է ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը։
«Այսօր աշխարհում բոլորը գիտեն, որ ցանկացած ընկերության հաջողություն կախված է աշխատակիցներից, ներգրավված տաղանդներից։ Հայաստանում էլ շատ կարեւոր է աշխատել երիտասարդների հետ, պատրաստել նրանց հետագա կարիերայի կառուցմանը։ Մենք Ucom-ում հավատացած ենք, որ պետք է մեր ներդրումն ունենանք այսօրվա ուսանողների գործնական ապագայի մեջ եւ դրա համար էլ ուրախ ենք հաստատել այս համագործակցությունը Երեւանի պետական համալսարանի հետ», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։

16:23 | 07.06.24 | News | 21405
Rector of Yerevan State University Hovhannes Hovhannisyan and General Director of Ucom Ralph Yirikian today signed a memorandum of cooperation, recognizing the importance of partnership and cooperation in the education and professional training of students.
According to the memorandum, experienced Ucom employees will participate in the development and implementation of YSU educational programs. In addition, YSU students will be able to do internships at the company.
Open lessons, seminars, and discussions will be organized through joint efforts. The memorandum also states that the company, if necessary and at its discretion, will be able to conduct tests and interviews to offer jobs to university students.
“I am convinced that this memorandum will open up new opportunities for our students. It will strengthen the connection between academia and business, providing the most favorable conditions for the development of knowledge and professional skills. Yerevan State University always tries to provide students with a quality education, and this cooperation with Ucom will enrich our educational programs with innovative solutions and technologies,” said Yerevan State University Rector Hovhannes Hovhannisyan.
“Today it is globally known that the success of any company depends on its employees and the involvement of talent. In Armenia, it is also very important to work with young people, to prepare them for a future career. We at Ucom believe that we must also contribute to the business future of today’s students, so we are pleased to cooperate with Yerevan State University,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.