16:23 | 07.06.24 | Նորություններ | 20535
Երեւանի պետական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը եւ Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, կարեւորելով գործընկերության եւ համագործակցության դերն ուսանողների կրթության եւ մասնագիտացման գործում, այսօր ստորագրել են համագործակցության հուշագիր։
Ըստ հուշագրի՝ ԵՊՀ կրթական ծրագրերի մշակման եւ իրականացման գործընթացներում կներգրավվեն նաեւ Ucom ընկերության փորձառու աշխատակիցները։ Բացի դրանից՝ ընկերությունը կկազմակերպի ԵՊՀ ուսանողների պրակտիկան։
Կառույցները համատեղ կկազմակերպեն եւ կանցկացնեն բաց դասեր, սեմինարներ ու քննարկումներ։ Հուշագրով նախատեսված է նաեւ, որ ընկերությունը, ըստ նպատակահարմարության եւ իր հայեցողությամբ, թեստավորման եւ հարցազրույցների արդյունքում լավագույն ուսանողներին կապահովի աշխատանքով։
«Համոզված եմ, որ այս հուշագիրը նոր հնարավորություններ կընձեռի մեր ուսանողներին։ Այն կամրապնդի կապը ակադեմիական եւ գործնական ոլորտների միջեւ՝ ապահովելով առավել բարենպաստ պայմաններ գիտելիքների եւ մասնագիտական հմտությունների զարգացման համար։ ԵՊՀ-ն մշտապես ձգտում է ապահովել ուսանողներին բարձրորակ կրթությամբ, եւ Ucom ընկերության հետ այս համագործակցությունը թույլ կտա նորարարական լուծումներով եւ տեխնոլոգիաներով հարստացնել մեր կրթական ծրագրերը»,- ասել է ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը։
«Այսօր աշխարհում բոլորը գիտեն, որ ցանկացած ընկերության հաջողություն կախված է աշխատակիցներից, ներգրավված տաղանդներից։ Հայաստանում էլ շատ կարեւոր է աշխատել երիտասարդների հետ, պատրաստել նրանց հետագա կարիերայի կառուցմանը։ Մենք Ucom-ում հավատացած ենք, որ պետք է մեր ներդրումն ունենանք այսօրվա ուսանողների գործնական ապագայի մեջ եւ դրա համար էլ ուրախ ենք հաստատել այս համագործակցությունը Երեւանի պետական համալսարանի հետ», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։

16:23 | 07.06.24 | Новости | 21365
Ректор Ереванского государственного университета Ованнес Ованнисян и генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян сегодня подписали меморандум о сотрудничестве, придавая важность партнерству и сотрудничеству в образовании и профессиональной подготовке студентов.
Согласно меморандуму, опытные сотрудники Ucom будут участвовать в процессе разработки и реализации образовательных программ ЕГУ. Кроме того, студенты ЕГУ смогут проходить практику в компании.
Совместными усилиями будут организовываться открытые уроки, семинары и обсуждения. Меморандум предусматривает также, что компания, при необходимости и по своему усмотрению, сможет проводить тесты и интервью, чтобы предлагать работу студентам вуза.
«Я убежден, что этот меморандум откроет перед нашими студентами новые возможности. Он укрепит связь между академической сферой и бизнесом, обеспечивая наиболее благоприятные условия для развития знаний и профессиональных навыков. ЕГУ всегда старается дать студентам качественное образование, и это сотрудничество с компанией Ucom обогатить наши образовательные программы инновационными решениями и технологиями», - отметил ректор ЕГУ Ованнес Ованнисян.
«Сегодня все в мире знают, что успех любой компании зависит от ее сотрудников, вовлечения талантов. В Армении тоже очень важно работать с молодежью, готовить их к будущей карьере. Мы в Ucom верим, что тоже должны внести свой вклад в деловое будущее сегодняшних студентов, поэтому мы рады сотрудничеству с Ереванским государственным университетом», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.