16:20 | 30.07.24 | Նորություններ | 15092
Ucom ընկերության մարզային ցանցերի վերազինման ռազմավարության շրջանակում մեկնարկել է նոր երկարաժամկետ նախագիծ, որի առաջին փուլով աշխատանքներ են իրականացվում Լոռվա մարզում։
Նախագիծն ուղղված է շարժական ցանցի արդիականացմանը։ Արդյունքում մարզերում հասանելի կլինի ժամանակակից 4G (LTE) եւ 4G+ ցանցը, որը ապագայում թույլ կտա նաեւ արագ եւ հեշտ անցում կատարել նոր սերնդի 5G ցանցին։ Սա կապահովի բաժանորդների համար արագ եւ որակյալ կապ, ավելի կայուն ծածկույթ։
Աշխատանքների ընթացքում բաժանորդները կարող են նկատել որոշակի կապի ընդհատումներ, որոնք կապված են հին ցանցից նորին անցումով։
«Մեր ռազմավարության մաս է մարզերում որակյալ ու կայուն կապ ապահովելը բաժանորդների համար, եւ մենք հետեւողականորեն իրականացնում ենք այս ծրագրերը։ Այս պահին մեր տեխնիկական թիմը Լոռվա մարզում է, վստահ եմ, որ շատ շուտով մեր Լոռվա բաժանորդները իրենց ամենօրյա կյանքում կզգան այս աշխատանքի ազդեցությունը։ Մեր նպատակն է, որ մեր բաժանորդները ստանան լավագույն հնարավոր ծառայություններն՝ անկախ իրենց բնակության վայրից», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ցանցերի արդիականացումն իրականացվում է Nokia ընկերության հետ համագործակցությամբ։ Nokia-ն մասնակցում է Ucom-ի ֆիքսված եւ բջջային ցանցերի հիմնական ենթակառուցվածքներ թարմացմանը եւ նոր բարձր թողունակությամբ IP տրանսպորտային ցանցի կառուցմանը։

16:20 | 30.07.24 | News | 15073
The first phase of this project is being implemented in the Lori region. The project aims to modernize the mobile network, introducing up-to-date 4G (LTE) and 4G+ networks in the regions. This upgrade will ensure fast and high-quality network for subscribers with more stable coverage and facilitate a smooth and quick transition to the next-generation 5G network in the future.
It should be noted that during the modernization process, subscribers may experience occasional connection interruptions due to the transition from the old network to the new one.
“It is part of our strategy to provide quality and stable connections for subscribers in the regions, and we are consistently implementing these plans. Currently, our technical team is in the Lori region, and I am confident that subscribers will soon feel the impact of this work in their daily lives. Our goal is for our subscribers to receive the best possible service, regardless of where they live,” mentioned Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
The network modernization is being carried out in cooperation with Nokia. Nokia is involved in upgrading the basic infrastructure of Ucom's fixed and mobile networks and building a new high-bandwidth IP transport network.