15:45 | 07.10.24 | Նորություններ | 16631
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, որպես պանելային խոսնակ, մասնակցել է «Կառավարում, Ռիսկեր, Վերահսկողություն. Համագործակցության Խթանում» խորագրով միջազգային համաժողովին:
Այն կազմակերպել է Ներքին Աուդիտորների Ինստիտուտ Հայաստանը՝ ներգրավելով շուրջ 200 առաջատար մասնագետի՝ ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի մասնավոր, հանրային եւ ֆինանսական ոլորտներից: Ucom ընկերությունը հանդես է եկել որպես համաժողովի պլատինե գործընկեր:
Ռալֆ Յիրիկյանը պանելային քննարկման ժամանակ անդրադարձել է կորպորատիվ կառավարման գործընթացներում ներքին աուդիտի կարեւորությանը:
«Ներքին աուդիտը կարեւոր դեր է խաղում կազմակերպության առողջ կորպորատիվ կառավարման համակարգի ստեղծման մեջ։ Երբ գործադիր ղեկավարությունը աջակցում է ներքին աուդիտին, կառավարման գործընթացները ավելի արդյունավետ են դառնում, ինչը ավելացնում է կազմակերպության թափանցիկությունը եւ դրականորեն անդրադառնում նրա հեղինակության վրա։ Այսպիսով, արդյունավետ ներքին աուդիտը պաշտպանում է ոչ միայն ֆինանսական կայունությունը, այլեւ նպաստում է կազմակերպության հաջողությանը եւ աճին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Մենք ուրախ ենք համագործակցել Ucom ընկերության հետ, որը մեզ տրամադրեց բացառիկ հարթակ՝ քննարկելու կորպորատիվ կառավարման եւ ներքին աուդիտի ոլորտի վերջին ձեռքբերումներն ու հետագա զարգացման միտումները` վերջիններս հայաստանյան ընկերություններում ներդնելու եւ հաջողությամբ կիրարկելու նախապայմանները։ Պարոն Յիրիկյանի մասնակցությունը մեր պանելային քննարկմանը հատկապես կարեւոր էր, քանի որ նա գործադիրի տեսանկյունից փայլուն ներկայացրեց կորպորատիվ կառավարման եւ աուդիտի գործընթացներում համագործակցության անգնահատելի դերը: Սա հրաշալի օրինակ է, թե ինչպես արդյունավետ գործընկերությունը կարող է իրական արժեք բերել մեր ընդհանուր հաջողություններին» - նշել է «Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ-Հայաստան» ՀԿ-ի նախագահ Արա Չալաբյանը:
Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ-Հայաստանը «Institute of Internal Auditors-Global» միջազգային կազմակերպության գործընկերն է Հայաստանում: Ինստիտուտն ունի ավելի քան 170 անդամ, պետական եւ մասնավոր կազմակերպություններից ներքին աուդիտի եւ ռիսկերի կառավարման ոլորտում: Այն Հայաստանում ներքին աուդիտի ոլորտը ներկայացնող ամենամեծ կառույցն է:

15:45 | 07.10.24 | Новости | 16632
Гендиректор Ucom принял участие в международной конференции, организованной Институтом внутренних аудиторов Армении
Генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян принял участие в панельном обсуждении на международной конференции «Управление, риски, контроль: содействие сотрудничеству».
Конференция была организована Институтом внутренних аудиторов Армении. В ней приняли участие около 200 ведущих специалистов из частного, государственного и финансового секторов, как из Армении, так и из-за рубежа. Компания Ucom выступила платиновым партнером конференции.
В ходе панельной дискуссии Ральф Йирикян отметил важность внутреннего аудита в процессах корпоративного управления.
«Внутренний аудит играет важную роль в создании здоровой системы корпоративного управления организации. Когда топ-менеджмент поддерживает внутренний аудит, процессы управления становятся более эффективными, что повышает прозрачность организации и положительно влияет на ее репутацию. Таким образом, эффективный внутренний аудит защищает не только финансовую стабильность, но и способствует успеху и росту организации», - сказал в ходе панельной дискуссии генеральный директор Ucom, Ральф Йирикян.
«Мы рады сотрудничеству с компанией Ucom, которая предоставила нам эксклюзивную площадку для обсуждения последних достижений и перспективных тенденций развития в сфере корпоративного управления и внутреннего аудита, предпосылок для их внедрения и успешного применения в армянских компаниях. Участие г-на Йирикяна в нашей панельной дискуссии было особенно важным, поскольку он блестяще представил неоценимую роль корпоративного управления и сотрудничества в процессах и аудита с точки зрения руководства. Это прекрасный пример того, как эффективное сотрудничество может принести реальную пользу общему успеху», - сказал Ара Чалабян, президент общественной организации «Институт внутренних аудиторов-Армения».
Институт внутренних аудиторов Армении является партнером международной организации «Глобальный институт внутренних аудиторов». Институт объединяет более 170 представителей государственных и частных организаций в сфере внутреннего аудита и управления рисками. Это крупнейшая структура, представляющая сферу внутреннего аудита в Армении.