15:45 | 07.10.24 | Նորություններ | 16631
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, որպես պանելային խոսնակ, մասնակցել է «Կառավարում, Ռիսկեր, Վերահսկողություն. Համագործակցության Խթանում» խորագրով միջազգային համաժողովին:
Այն կազմակերպել է Ներքին Աուդիտորների Ինստիտուտ Հայաստանը՝ ներգրավելով շուրջ 200 առաջատար մասնագետի՝ ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի մասնավոր, հանրային եւ ֆինանսական ոլորտներից: Ucom ընկերությունը հանդես է եկել որպես համաժողովի պլատինե գործընկեր:
Ռալֆ Յիրիկյանը պանելային քննարկման ժամանակ անդրադարձել է կորպորատիվ կառավարման գործընթացներում ներքին աուդիտի կարեւորությանը:
«Ներքին աուդիտը կարեւոր դեր է խաղում կազմակերպության առողջ կորպորատիվ կառավարման համակարգի ստեղծման մեջ։ Երբ գործադիր ղեկավարությունը աջակցում է ներքին աուդիտին, կառավարման գործընթացները ավելի արդյունավետ են դառնում, ինչը ավելացնում է կազմակերպության թափանցիկությունը եւ դրականորեն անդրադառնում նրա հեղինակության վրա։ Այսպիսով, արդյունավետ ներքին աուդիտը պաշտպանում է ոչ միայն ֆինանսական կայունությունը, այլեւ նպաստում է կազմակերպության հաջողությանը եւ աճին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Մենք ուրախ ենք համագործակցել Ucom ընկերության հետ, որը մեզ տրամադրեց բացառիկ հարթակ՝ քննարկելու կորպորատիվ կառավարման եւ ներքին աուդիտի ոլորտի վերջին ձեռքբերումներն ու հետագա զարգացման միտումները` վերջիններս հայաստանյան ընկերություններում ներդնելու եւ հաջողությամբ կիրարկելու նախապայմանները։ Պարոն Յիրիկյանի մասնակցությունը մեր պանելային քննարկմանը հատկապես կարեւոր էր, քանի որ նա գործադիրի տեսանկյունից փայլուն ներկայացրեց կորպորատիվ կառավարման եւ աուդիտի գործընթացներում համագործակցության անգնահատելի դերը: Սա հրաշալի օրինակ է, թե ինչպես արդյունավետ գործընկերությունը կարող է իրական արժեք բերել մեր ընդհանուր հաջողություններին» - նշել է «Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ-Հայաստան» ՀԿ-ի նախագահ Արա Չալաբյանը:
Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ-Հայաստանը «Institute of Internal Auditors-Global» միջազգային կազմակերպության գործընկերն է Հայաստանում: Ինստիտուտն ունի ավելի քան 170 անդամ, պետական եւ մասնավոր կազմակերպություններից ներքին աուդիտի եւ ռիսկերի կառավարման ոլորտում: Այն Հայաստանում ներքին աուդիտի ոլորտը ներկայացնող ամենամեծ կառույցն է:

15:45 | 07.10.24 | News | 16636
Ralph Yirikian, General Director of Ucom, participated in the conference titled “Governance, Risks, Control: Promoting Cooperation” as a panel speaker.
The conference was organized by the Institute of Internal Auditors Armenia, bringing together around 200 leading professionals from Armenia and abroad, representing the private, public, and financial sectors. Ucom was a platinum partner of the conference.
During the panel discussion, Mr. Yirikian highlighted the importance of internal audit in corporate governance processes.
"Internal audit plays a crucial role in creating a healthy corporate governance system. When the executive management supports internal audit, governance processes become more efficient, which increases the organization’s transparency and positively impacts its reputation. Thus, an effective internal audit not only protects the financial stability of the company but also contributes to the success and growth of the organization," mentioned General Director of Ucom Ralph Yirikian during the panel discussion.
"We are pleased to collaborate with Ucom, which provided us with an exceptional platform to discuss the latest achievements and future trends in corporate governance and internal audit, as well as the prerequisites for their successful implementation in Armenian companies. Mr. Yirikian’s participation in our panel was particularly important as he brilliantly highlighted the invaluable role of cooperation in corporate governance and audit processes from the executive’s perspective. This is a great example of how effective partnerships can bring real value to our shared successes," noted Ara Chalabyan, President of the Institute of Internal Auditors Armenia.
It should be noted that the Institute of Internal Auditors Armenia is a partner of the "Institute of Internal Auditors Global" in Armenia. The Institute has more than 170 members from public and private organizations working in the fields of internal audit and risk management. It is the largest organization representing internal audit in Armenia.