14:53 | 28.03.25 | Նորություններ | 16270
2024-ի ընթացքում Ucom-ն իրականացրել է ցանցերի արդիականացման աննախադեպ աշխատանք, որի արդյունքում Հայաստանի մարզային 28 քաղաքում, Բագրատաշենի սահմանային անցակետում եւ Մայլեռ Մաունթին Ռեզորթում արդեն հասանելի է 5G ժամանակակից ցանցը։
Մարտի 21-ից մայիսի 31-ը հատուկ ակցիայի շրջանակում 5G ցանց ունեցող քաղաքների Ucom-ի վաճառքի եւ սպասարկման կենտրոններում նոր SIM քարտեր ձեռք բերելիս բաժանորդները կկարողանան օգտվել ավելի արագ եւ կայուն կապից, ինչպես նաեւ կստանան 100 ԳԲ ինտերնետ՝ 6 ամսվա ընթացքում օգտագործելու համար։
Առաջարկից կարող են օգտվել Next Level, Level Up, Unity սակագնային պլաններին միացող նոր բաժանորդները, որոնք միացման պահին սակագնային պլանով նախատեսված ինտերնետի ծավալի հետ միասին անվճար կստանան լրացուցիչ 100 ԳԲ փաթեթ։
«Մենք քրտնաջան աշխատել ենք՝ մարզային քաղաքներում կառուցելու այս ժամանակակից, կայուն եւ ապահով ցանցը։ Դրա միակ նպատակը ավելի որակյալ եւ ժամանակակից պահանջներին համապատասխան կապի ծառայություններ մատուցելն է։ Որպես բաժանորդամետ ընկերություն՝ մենք ցանկանում ենք, որ մեր սիրելի բաժանորդները լիարժեքորեն օգտվեն եւ վայելեն այս նոր ցանցի ընձեռած հնարավորությունները», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
5G ինտերնետից կարող են օգտվել շարժական կապի կանխավճարային, հետվճարային եւ կորպորատիվ սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները (բացառությամբ շարժական ինտերնետի սակագնային պլանների)՝ 5G ցանցի հետ համատեղելի, iOS եւ մի շարք Android օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնով:
Նշվում է, որ Ucom ցանցերի արդիականացումն ու ընդլայնումը շարունակվում է նաեւ այս տարի։ Նոր արդյունքների մասին ընկերությունը պարբերաբար տեղեկացնում է հանրությանը։ Ֆիքսված եւ շարժական կապին հասանելիություն ունեցող քաղաքների ցանկի, ինչպես նաեւ 5G ցանցի մասին ավելի մանրամասն տեղեկություններ կարող եք գտնել ընկերության պաշտոնական կայքում։

Throughout 2024, Ucom has carried out unprecedented network modernization efforts, resulting in the modern 5G network launch in 28 regional cities of Armenia, at the Bagratashen border checkpoint, and at the Myler Mountain Resort.
In this regard, from March 21 to May 31, as part of a special promotion, all the new customers who will purchase new SIM cards at Ucom’s sales and service centers in the cities with 5G coverage, will enjoy faster and more stable connectivity, along with 100 GB of internet to use over 6 months.
The offer is available to new subscribers joining the Next Level, Level Up, and Unity tariff plans. Upon activation, they will receive an additional 100 GB package for free, on top of the internet volume included in their chosen plan.
“We’ve worked tirelessly to build this modern, stable, and secure network in regional cities. Our sole aim is to deliver higher-quality communication services that meet contemporary standards. As a client-oriented company, we want our dear customers to fully benefit from and enjoy the opportunities provided by this new network,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
5G mobile technology is accessible to the subscribers of prepaid, postpaid, and corporate mobile tariff plans (except mobile internet-only plans) using a 5G-compatible smartphone running iOS or select Android operating systems.
It should be noted that Ucom’s network modernization and expansion continue this year as well. The company periodically updates the public on new developments. A list of cities with access to fixed and mobile services, along with more detailed information about the 5G network, can be found on the company’s official website.